Zavrieť

Porady

pomerná časť zamestnaneckej prémie

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Zamestnanec pracoval na TPP od 1.1.2014 do 3.10.2014, potom bol dva dni nezamestnaný a od 6.10.2014 pracoval do 31.12.2014 tiež na TPP. Má nárok na zamestnaneckú prémiu za 10 mesiacov alebo 12? Podmienku o výške príjmu spĺňa. Ďakujem za radu.
3 komentárov     zbaliť
kn-alka z akého dôvodu si myslíš, že len na 10 mesiacov? ... oba pracovné pomery boli na základe TPP, nie?
mirkamn ano, boli
kn-alka pokiaľ neboli poskytnuté nejaké dotácie na podporu pracovného miesta, a zamestnanec pracoval na SK, tak má nárok na ZP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pokiaľ neboli poskytnuté nejaké dotácie na podporu pracovného miesta, a zamestnanec pracoval na SK, tak má nárok na ZP na 12 mesiacov.

    Mimochodom, koľko "x-iek" je zaškrtnutých na spodku oboch potvrdení?
    mirkamn Ďakujem. "x-iek" 10+3
    kn-alka Ak je v každom kalendárnom mesiaci "x-ka", tak na ten mesiac má nárok na ZP

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    dokonca aj ak by pracoval zvyšné 2 mesiace na dohodu aj tak by bol nárok na celých 12 mesiacov ak splňal ešte ďalšie podmienky nielen čo sa týka príjmu
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka Mne minulý rok dal DÚ na prepracovanie daňové priznanie. Zamestnanec mal 11 mesiacov TTP a posledný mesiac len dohodu. Dala som 12 mesiacov a vrátili, že má nárok len na 11 mesiacov.

    Dohoda sa počíta len v prípade príjmu, ale ak má za ten mesiac len dohodu, nárok na ZP nevzniká.
    kn-alka § 32a
    Zamestnanecká prémia
    (2) Ak zamestnanec dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, 122c) tento mesiac sa do obdobia uvedeného v odseku 1 písm. a) druhom bode nezapočíta.
    Anik to nie je pravda, teta sa tomu asi nerozumela
    stačí ak splňa podmienku, 6 mesiacov PP a zvyšné už môžu byť dohody potom je dôležité naozaj koľko krížikov máš dole
    kn-alka ... ale len z trvalého pomeru......v odstavci 2 je to tak písané
    kn-alka a nebola to len tetuška z podateľne, ale správca dane vyzval na opravu
    Anik Jarka, ale máš tam odvolávku
    tento mesiac sa do obdobia uvedeného v ods, 1 písm. a v druhom bode nezapočítava a to znamená podľa mňa, že musíš splniť tých 6 mesiacov v PP nestačí 6 mesiacov
    PP+DoVP napr.
    kn-alka aj ja to to tak brala, ale nie, nezapočítava sa do obdobia NÁROKU na zam.prémiu .... mám to z dvoch daňových úradov - napíš do BB, ak neveríš
    .... odstavec 1 píše o NÁROKU NA ZP
    Katy a R no veru veľmi divné to je - daj sem celú odpoveď !... lebo aj na stránke majú takto: https://www.financnasprava.sk/sk/obc...tnaneckaPremia
    kn-alka však aj tam je písané, že dohody sa počítajú pri posudzovaní dosiahnutého príjmu, ale pri posudzovaní NÁROKU na zam.prémiu už nie..... "slovenská logika "
    Anik Jarka vždy to tak robím ani raz som nebola vyzvaná na opravu.
    Katy a R ja síce pred dvomi rokmi - a takisto nárok bol aj za "dohodové" mesiace.
    niektoré vyjadrenia FS sú fakt divné - lebo napr v zákone sa vylučujú len tí, ktorých sa týka § 50a zák 5/2004 - ale v odpovediach FS (aj tu priložených) píšu aj o iných § 5/2004. ????
    kn-alka práve som napísala cez web na finančnú správu
      zbaliť

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Dobrý deň, aj ja mám otázku:

    má nárok na zamestnaneckú prémiu zamestnanec, ktorý mal príjmy z prac.pomeru vo výške 2.116,16 a robil od 1-6/2014 ale v apríli a máji bol PN, čiže príjem nemal, mal iba PN-ku ale prac.pomer trval? Ďakujem
    x-iek je dole zaškrtnutých len za mesiace 1,2,3,6.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anik nie nemá nárok
    avalik Etiketa porady:
    Neodpovedám na otázky, ktoré sú zadané prostredníctvom odpovedí.
    avalik Etiketa porady:
    Zadávanie otázok
    Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.
      zbaliť

    pomerná časť zamestnaneckej prémie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.