Zavrieť

Porady

Podané DP PO s ÚZ a dnes došlý finančný bonus

Chcem sa opýtať, dnes mi odovzdali faktúru -finančný bonus na zaúčtovanie, je na sumu 8000,00 Eur za rok 2014, ja som už podala DP so schválenou účt.závierkou. Závierka je schválená, tak nemôžem otvárať HK. Musím podať , dnes by som to stihla, opravné DP. Mám dve otázky:
1. Ako to zaúčtovať do výnosov v roku 2015 ?
Je to dosť veľká suma, do mimoriadnych výnosov ?. Ešte dobre, že opravná faktúra je bez DPH, je zmluvne podložená dohodou podľa § 25 ods. 6 zákona DPH.
2. Ako zdôvodním opravné DP, keď nie je podložené týmto účtovným prípadom ?

Ešte som sa nestretla s takouto vecou, tak neviem.

Prosím má niekto čas a odpovie mi ?
Naposledy upravil Replasťačka : 31.03.15 at 12:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Ak si nestihla opravné, podaj dodatočné. Každopádne to účtuj v roku 2015. Ak je to finančný bonus za odber materiálu - tovaru, potom to zaúčtuješ na základe rozhodnutia (resp. smernice) ako významnú položku na účet nerozdelený zisk r 2014 alebo ak to považujete za nevýznamnú položku ako storno nákladov na materiál - tovar (zvoliť osobitný účet pre tento bonus)
    1. V dodatočnom DPPO ako "ostatné položky zvyšujúce základ dane" + do poznámky uviesť dôvod
    2. V účtovníctve r 2015 účtovať 321/428 - suma bonusu
    3. V účtovníctve r 2015 účtovať 428/341 - splatná daň podľa dodatočného
    Pri podávaí DPPO 2015 nebude nutné upravovať VH

    alebo

    1. V dodatočnom DPPO ako "ostatné položky zvyšujúce základ dane" + do poznámky uviesť dôvod
    2. V účtovníctve r 2015 účtovať 321/501a - suma bonusu
    3. V účtovníctve r 2015 účtovať 591/341 - splatná daň podľa dodatočného
    Pri podávaní DPPO bude nutné upraviť VH o sumu na 501a a samozrejme 591.
    Replasťačka Opravné DP som stihla, len som do poznámky nenapísala dôvod podania opravného podania DP PO. Neviem posúdiť, či je to veľká chyba. Možno by som mohla podať doplňujúce informácie k opravnému DP cez všeobecné podanie .
    Ďakujem za Tvoju odpoveď, pomohla. Budem účtovať na nerozdelený zisk m.o. .
    KloferHladny ak si do dodatocneho neuviedla popis ostatných položiek zvyšujúcich základ, ulož si ten komentár aspoň u seba k dodatočnému. Zíde sa Ti to veľmi v prípade kontroly.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    ja by som podala opravné, lebo základ dane bonus zvyšuje a tuším v r.2015 boli nejaké zmeny ohľadom mimoriadnych nákladov a výnosov....žiaľ neviem, ako podanie ovplyvní to, že je závierka schválená, snád ti skusenejší poradia ( ale stále sa mi zdá lepšie podať opravné, ked je daň vyššia....)

    Podané DP PO s ÚZ a dnes došlý finančný bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.