Zavrieť

Porady

Mam narok na davku v nezamestnanosti?

Dobry den, rada by som sa informovala kedy by som mala narok na davku v nezamestnanosti. Je mi jasne, ze musim mat odpracovane 2 roky. Avsak stale sa mi vynara, ze mi niekto spominal ze musim mat uzavrete nepretrzite 2 roky prace a prave v tomto bode som si neni ista. Pre vysvetlenie situacie. Po skole som pracovala na TPP cca 1,5 roka potom ma vyhodili a jeden mesiac som bola dobrovolne nezamestnana (zaplatila som si iba zdravotku vtedy nejakych do 50€), potom som nastupila do zamestnania a kde v sucasnosti pracujem od augusta 2013 tj cca 20 mesiacov. Mam v tomto pripade narok na davku v nezamestnanosti? Vopred dakujem za info
veronikasad doplň presné obdobia zamestnania
Zuzen Prva praca oktober 2012-jun 2013 tpp, jul 2013 dobrovolne nezamestnana, august 2013-maj 2015 zamestnana tpp, jun 2015 nezamestnana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš nárok na dávku v nezamestnanosti, dávka bude vo výške 50 % z denného vymeriavacieho základu (spravidla hrubá mzda) v posledných 24 mesiacoch.

    Mam narok na davku v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.