Zavrieť

Porady

Zachrana SD karty

Ahojte vsetci, ktori chcete pomoct nestastnemu cloveku!
Neviem z akeho dovodu, ale po nafoteni SD karty 8GB (nebola nafotena uplne), doslo asi k mechanickemu poskodeniu karty-vybral som ju z fotoaparatu a dalju do citacky a PC kartu nevedel precitat-zaznam na kartu bezal v pohode, pretoze som si fotky a videa priebezne kontroloval . Potrebujem poradit, pomoct ako by sa dali data zachranit resp. ako kartu opravit, aby som mohol z nej ziskat to , co tam bolo nafotene.
Vopred vsetkym dakujem (kontaktoval som firmu Flash Recovery v BA a za opravu chcu 300 Eur-nenormalne-keby tam boli bezne obrazky fotecky , tak to ozeliem, ale boli sme v Afrike a rad by som to zachranil).
marjankaj A keď ju dáš do foťáku, tak tam tie obrázky sú?
peter 1961 Bohuzial, obrazky ani nic co tam bolo zaznamenane tam nieje, citacka na PC pyta kartu (pardon za neskorsiu odpoved, ale nebol som v SR).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Ak ti vo foťáku fungovala, tak ju daj späť a pripoj k PC káblom.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Existujú programy, ktoré dokážu prehľadať flash kartu a nájsť vymazané alebo stratené súbory. Treba si stiahnuť takú nejakú free verziu (alebo ti môžem poslať nejaký crack) mailom a ten si naištaluješ. Práve pred týždňom som obnovoval takto fotky z jednej SD karty.

    Tú kartu už viac nepoužívaj, maximálne len ako doplnkové médium.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Pamäťovým kartám škodí časté vyberanie z fotoaparátu alebo mobilu a následné čítanie v niektorých neznačkových čítačkách. Pri týchto operáciách môže dôjsť k dátovému alebo elektrickému poškodeniu.
    http://www.itnews.sk/2014-06-03/c163...pamatova-karta
    Neviem, na kieho čerta vyberáš z foťáku pamäťovú kartu, keď môžeš použiť na prenos fotografií kábel.
    Stiahni a nainštaluj si tento program :http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec
    a skús si stratené dáta obnoviť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.