Zavrieť

Porady

Uzatvorenie dohody a súčasne TPP v inej spoločnosti?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako postupovať, ak pracujem na trvalý pracovný pomer - klasická pracovná zmluva a chcela by som uzavrieť dohodu s inou s.r.o. Je to vôbec možné? Ak áno, čo všetko je potrebné po uzavretí dohody s druhým zamestnávateľom? Musím o tom informovať môjho terajšieho zamestnávateľa a účtovníčkam, ktoré nám robia mzdy doložiť túto dohodu? Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpovede, vôbec sa tejto problematike nerozumiem a budem vďačná za vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    s druhým zamestnávateľom môžeš uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti alebo dohodu o vykonaní práce a dokonca môžeš uzatvoriť pracovnú zmluvu. prvého zamestnávateľa nemusíš vôbec o tom informovať. maximálne na konci roka, keď budeš chcieť, aby ti spravili ročné zúčtovanie. u druhého zamestnávateľa však nemôžeš podpísať vyhlásenie (na odpočítateľnú položku), pokiaľ máš toto vyhlásenie podpísané u prvého.
    malinkazk ďakujem Gabi za odpoveď, tak to je super.
    *Takže 1. zamestnavateľa nemusím vôbec informovať o tom, že som uzatvorila dohodu niekde inde, iba na konci roka kvôli ročnému zúčtovaniu doložiť naším účtovníčkam príjem u tohto druhého zamestnávateľa.

    *Čo sa týka tejto uzatvorenej dohody, nemusím o tom doložiť doklad niekde na úrady? UPSVaR, Soc.p., zdrav. p.?

    *Dochádza aj k nejakým zmenám? Napr. v odvodoch alebo podobne? Nevznikajú mi nejaké nové povinnosti?

    prepáčte, možno hlúpe otázky. Ďakujem Vám za ochotu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Terajsieho zamestnavatela musis informovat len v pripade, ze pojde o rovnaku pracu ako vykonavas vo firme a na taku pracu si zamestnavatle vyhradil v pracovnej zmluve suhlas. Cize v takom pripade ho ziadas o suhlas s uzavretim dohody u ineho zamestnavatela.
    Ak takyto suhlas nepotrebujes, nemusis zamestnavatela o nicom informovat.
    Jedine, co nemozes, nemozes si u oboch zamestnavatelov uplatnovat nezdanitelnu cast zakladu dane, len u jedneho.
    malinkazk ďakujem, v PZ nemám žiadnu takú klauzulu.

    mercator je offline (nepripojený) mercator

    mercator
    môžeš mať uzatvorenú dohodu u iného zamestnávate. Odpočítateľnú položku na daň si môžeš uplatniť len u jedného zamestnávateľa, a ak máš podpísané aj oznámenie zamestnanca na odpočítateľnú položku na zdravotné poistenie musíš nahlásiť zánik u zamestnávateľ kde máš PP
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    malinkazk o odpočítateľnej položke na zdravotné p. počujem prvý raz. Takže, to si budem musieť u účtovníčok zistiť či také niečo uplatňujú a ak áno, v tom prípadne mi pri uzatvorení dohody (akejkoľvek) zaniká nárok na toto uplatnenie, správne? Má to potom nejaké následky na zmenách pri odvodoch? ďakujem vopred
    mercator OP na zdravotné si môžeš uplatniť ak máš prijem v rozmedzí od 380 € až 570 € podmienkou je, že zamestnanec má len jediného zamestnávateľa, neuplatňuje si odvodovú výnimku ako dlhodobo nezamestnaný a nie je SZČO. Ak by si to spĺňala nevadí, že si to nemala podpísané ZP to urobí pri ročnom zúčtovaní a nie je potrebné ZP o to požiadať, ZP to urobí automaticky
    malinkazk PZ mám uzatvorenú na hodinovú sadzbu, čo je 2,40€ v hrubom a pracovný cas je väčšinou 4x7hodín a 1x5 hodín (týždeň) niekedy aj menej, takže tiež ide o minimálnu mzdu, akurát nie s mesačnou sadzbou 380€ ak správne rozumiem..
    takže o vzniku ďalšieho pomeru - dohody by som mala informovať aj zdravotnú poisťovňu?
    mercator uvedené sumy sú celková mzda (hrubá mzda). Zdravotnú poisťovňu nemusíš o dohode informovať, do ZP ťa nahlási zamestnávateľ
    malinkazk Nárok na odpočítanie tejto položky zo zdr.p. mi zanikne uzatvorením dohody, bez ohľadu na to, že na túto dohodu nezarobím toľko aby som pri zrátaní týchto 2 príjmov presiahla sumu 570€ ?

    + ešte by som sa chcela spýtať či to isté platí ak dohodu podpíšem a následne na ňu náhodou nakoniec nebudem mať žiaden príjem.
      zbaliť

    Uzatvorenie dohody a súčasne TPP v inej spoločnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.