Zavrieť

Porady

Uzatvoriť dohodu o PČ s predčasným polovičným dôchodcom?

Chceli by sme prijať na dohodu o pracovnej činnosti predčasného dôchodcu - vraj poberá polovičný predčasný dôchodok. Môžeme ho prijať iba na dohodu? Nepokazíme mu potom aj výšku dôchodku? Pani na úrade mu poradila, aby si našiel prácu na dohodu len za cca 100,- eur mesačne.
Ďakujem
7 komentárov     zbaliť
veronikasad kolko má rokov ? Predčasný polovičný starobný dôchodok zákon o soc.poistení nepozná.
Mária27 asi invalidný
petkor tak ospravedlňujem sa za nepresné informácie. Teraz som volala s tým pánom, tak mi povedal, že mu bol priznaný predčasný starobný dôchodok vo výške 60%, ale ešte nemá výmer. Tak teraz neviem, čo s tým.
veronikasad Predčasný starobný dôchodok sa neoriznáva v %-ách. Prever ešte raz - zrejme ide o invalidný dôchodok.

Ak by mal 2 roky do dovršenia dôch veku (min.60 rokov), a požiadal o predčasný starobný dôchodok, na dohodu pracovať nemôže. Výplatu PSD mu zastavia
petkor No pán mi tvrdí, že ide o predčasný starobný dôchodok Tak som sa s ním dohodla, že zajtra ráno mi prinesie papiere, čo má zo sociálnej poisťovne. tak snáď to tam bude zrozumiteľne napísané.
Ďakujem zatiaľ za všetky rady.
petkor Takže nakoniec vysvitlo, že mu bol priznaný vdovecký dôchodok vo výške 60%. On je inak vedený na úrade práce. Ale ďakujem za rady.
kopretinka uprav si názov otázky,predčasný polovičný dôchodca neexistuje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak by predčasný dôchodca pracoval, zastavia mu výplatu dôchodku.
    Niektorí pracujú na dohodu na meno manželky, ktorá ešte nie je dôchodkyňa.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    keďže vysvitlo, že je v evidencii UoZ - tak mu pani poradila dobre. (140 eur môže byť, aby ho nevyradili)
    samozrejme, že OMB si takýmto príjmom pokazí ... ale zase asi to nebude na dlho? - a na druhej strane získa dobu poistenia.
    každé euro je dobré
    Mária27 Doba poistenia zvyšuje dôchodok veľmi málo. Ak prv zarábal v pomere k priemernému zárobku oveľa lepšie ako teraz, dôchodok mu terajšie odvody môžu veľmi znížiť. Každý by si to mal prepočítavať.
    Katy a R nuž - u každého je to iné. ale ak už má 40 dobrých rokov poistenia a teraz bude mať 1-2 roky OMB keď len 0,1 - tak mu to dôchodok nezníži

    Uzatvoriť dohodu o PČ s predčasným polovičným dôchodcom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.