Zavrieť

Porady

Musim nahlasit novemu zamestnavatelovi, ze som predvolana na posudkovu komisiu ohladom priznania ID?

Situacia: Bola som dlhu dobu na PN a teraz som evidovana na UP . Zdravotny stav nie je dlhodobo dobry. Na zaklade doporucenia lekara som si dala ziadost o inv. dochodok. Predpokladam, ze ma budu volat na komisiu cca v 09/2015. A teraz som dostala ponuku na zamestnanie od 1.9.2015 na poziciu vratnik ( teda taku robotu, co pri mojej nemoci mozem vykonavat). Ale buduci zamestnavatel nevie, ze si ziadam o ID. Tuto skutocnost by som mu chcela oznamit, az ked / AK vobec / mi ho PRIZNAJU - teda ked mi pride Rozhodnutie zo soc. poistovne. Teda nechcem zbytocne v praci hovorit, ze som predvolana na komisiu a kedy , kedze tam budem novy zamestnanec. Len som citala, ze ku komisii mi zamestnavatel ma dat ELDP. Je to naozaj tak? Aj ked je to novy zamestnavatel a ja tam budem pracovat len napr. 8 dní? Nestaci im o ID povedat, az ked mi pride Rozhodnutie zo SP ?
Naposledy upravil filome555 : 16.06.15 at 13:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ak si dobre spomínam, tak ELDP sa bude dávať k dátumu, kedy si podala žiadosť o dôchodok. A nakolko hovoríš, ze si nezamestnana, tak ten list dali už z tvojej bývalej práce.
    filome555 Ano, z byvalej prace uz zaslali ELDP za rok 2014. V roku 2015 som nemala ziadneho zamestnavatela. Tlacivo ( č. 400 ) Ziadost o ID som zaniesla do SP dna 3.6.2015. Takze k tomuto datumu ich bude zaujimat posledne ELDP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na pozíciu vrátnika zvyčajne zamestnávatelia prijímajú zamestncov so zdravotným postihnutím. Oznámenie, že žiadaš o ID ti môže pomôcť k získaniu tohto prac.miesta.

    Musim nahlasit novemu zamestnavatelovi, ze som predvolana na posudkovu komisiu ohladom priznania ID?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.