Zavrieť

Porady

Doba určitá tehotnej zamestnankyne + PN

Dobrý deň, našla som už staršie príspevky na túto tému, nakoľko nikto mi nereagoval na otázku v starom príspevku, tak pridávam nový. Prosím o radu, v prípade ak má tehotná zamestnankyňa dohodnutý PP na dobu určitú + je na PNke, aj tak jej PP skončí dohodnutým dňom v zmluve, však? A bude odhlásená zo SP aj ZP, keď sa PP ukončí.

V prípade, ak tá istá zamestnankyňa išla na PN od 25.5.-31.5., potom týždeň odrobila a od 8.6. nastúpila na PN znovu, ráta sa jej to ako nová PNka od prvého dňa, nezrátajú sa tie dni spolu? Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Dôvod, prečo sa pýtaš na novú PN-ku ?
56Mirka Nevedela som ak ide na PN po tak krátkej dobe znovu a kvôli tomu istému dôvodu, či tam nie je nejaká výnimka a nebude sa to brať ako jedna. Ale neviem, či som ti odpovedala, to čo si chcela vedieť
veronikasad Zaujímalo ma, či sa nepýtaš z pozície zamestnávatela. Lebo prvú PN-ku platil celú zamestnávatel (náhradu príjmu pri DPN) a rovnako pri druhej PN-ke bude zamestnávatel platiť prvých 10 kal. dní ako náhradu príjmu...až od 11. dňa vypláca nemocenské sociálna poisťovňa.
Nie, nebude sa to brať ako súvislá PN-ka.
56Mirka Ďakujem, áno pýtam sa z pohľadu zamestnávateľa, to som chcela vedieť, či sa jej to nespočíta spolu predtým 5 dní+teraz 5 dní, čo znamená, že by sa to postúpilo SP.
veronikasad Náhrada príjmu aj nemocenské sa počíta na kal.dni (nie pracovné)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    PP na dobu určitú končí dobou určitou. Samozrejme, ak nedôjde k jej predlženiu. A k druhej otázke, DPN nespočítaš, je to už nová DPN.
    56Mirka Ďakujem ...

    Doba určitá tehotnej zamestnankyne + PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.