Zavrieť

Porady

Výpoveď v skúšobnej dobe a následne požiadanie podpory na úrade práce

Čaute,
Našiel som si novú prácu a u terajšieho zamestnávateľa chcem ukončiť PP v skúšobnej dobe (Skúšobná doba mi končí 31.6.2015) a chcem sa Vás opýtať, čo by ste mi skorej odporúčali. Nový PP u nového zamestnávateľa začínam 1.7 a rozmýšľam či potiahnuť do toho 31.6.2015, alebo skončiť PP 22.6.2015 a následne sa nahlásiť na úrade práce a požiadať aj o podporu keďže mám odpracované posledné 3roky...
Ďakujem
veronikasad oprav si dátum ukončenia prac.pomeru - jún má len 30 dní
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si nebol na PN-ke, vydrž do konca skúšobnej doby, inak prídeš o 1/12 ročného nároku na dovolenku. Vznikne ti nárok na dovolenku = 3/12 ročného nároku, ktorú si môžeš vyčerpať, alebo ti ju zamestnávatel preplatí pri skončení prac.pomeru
    Ukončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe (neide o výpoveď) treba zamestnávatelovi oznámiť písomne, aspoň tri dni vopred
    Naposledy upravil veronikasad : 21.06.15 at 21:54
    21 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pajtaš Na PN som bol u bývalého zamestnávateľa do 31.3.2015 A ako som nastúpil k novému zamestnávateľovi od 1.4 na PN som nebol. Takže tak...Takže skôr mi odporúčaš potiahnuť do 30.6 aby som nestratil 1/12 dovolenky, ako sa hlásiť kvôli 7 dni na úrad?
    A len tak pre info aby som bol v obraze, môžem žiadať na úrade podporu iba za 7dní?

    Ďakujem
    veronikasad Môžeš sa isť zaevidovať na UP aj na 7 dní, možno to niekedy bude pre teba aj výhodné, ak tvoj doterajší príjem bol vyšší ako predpokladaný príjem u nového zamestnávatela. Pretože v prípade, že by si u neho skončil a opäť sa zaevidoval na UP, , SP bude pokračovať vo výplate dávky v nezamestnanosti v pôvodnej výške.

    Mne osobne by sa za 7 dní na UP evidovať nechcelo, ak máš nevyčerpanú dovolenku, požiadaj o jej čerpanie.
    Pajtaš Tak budem žiadať asi o čerpanie tej dovolenky. Keďže mám už odpracovaných 60dní a mám nárok na 4.5dňa dovolenky asi nebudem mať nárok na viac však? Takže mi neostáva nič iné, len v tomto týždni ešte zvládnuť 3 nočné a zobrať si dovolenku na 4dni (Štvrtok, Piatok, Pondelok, Utorok)
    veronikasad kolko máš rokov ? (nárok na dovolenku sa posudzuje podla veku)
    Pajtaš Mám 24, takže mam nárok na 20dní....ale keď končím a mám odpracované u nového zamestnávateľa iba 3mesiace mám nárok iba na 4,5 dňa nie?
    veronikasad 20/12*3 = 5 dní dovolenky
    Pajtaš Takže žiadal som dovolenku a nastal problém. Že už jeden deň DV mám vyčerpaný aj keď som nič nežiadal. Takže ak som správne pochopil mám nárok iba na jeden deň...Slečna mi navrhla keďže som v skúšobnej dobe ukončiť PP dnes, ale zjavne ešte nevie že od 1.7 nastupujem do novej práce...vieš mi poradiť čo mám robiť? Ďakujem
    veronikasad Prečo iba jeden deň dovolenky, keď ti vznikol celkový nárok 5 dní a vyčerpal si iba jeden ? Alebo máš nerovnomerne rozvhnutý prac.čas a smena trvá viac ako 8 hodín ?
    veronikasad Nekomplikuj si život niekolkodňovou evidenciou na UP, vydrž u zamestnávatela do konca juna. Dnes pošli písomné oznámenie o ukončení prac.pomeru v skúšobnej dobe dňom 30.6.2015
    Pajtaš Robím klasicky na 3smeny po 8hodín (7,5hod), ale mám to rozhádzané kadejako aby sme pokryli výrobu. Napr. začínam v utorok a končím v sobotu a tak...ale tento mesiac som začínal vždy v pondelok. Momentálne mám nočné ktoré ma vôbec nebavia a preto som rozmýšľal o tej dovolenke alebo ukončení PP skorej....Písomné oznámenie o ukončení PP som dal už v pondelok k 30.6.2015
    Takže keď mám 3smennú prevádzku, za každých odpracovaných 20dní mám nárok na 1,5 DV, takže nárok na 3dni mám určite...tak neviem či sa pomýlila alebo čo...
    veronikasad Neviem či sa pomýlila, ale ak skončíš dnešným dňom, tak ti vznikne nárok len na 2/12, aj keď už máš odpracovaných 60 dní. Lebo tu už sa počíta dovolenka nie za odpracované dni, ale pomerná časť dovolenky za kal.rok a tvoj prac.pomer za mesiac jún nebude trvať celý mesiac.
    Pajtaš A do odpracovaných dni sa ráta aj nadčas navyše, alebo len pracovné dni? Takže skosím dať príklad, s dnešným dňom za tento mesiac mám odpracovaných 18dní + 1 nadčas ktorý trval 8hodín. Takže ak zvyšné 4dni do konca mesiaca si zoberiem dovolenku mal by som mať nárok na tu pomernú časť čiže 3/12 ? Ďakujem
    veronikasad Čerpanie dovolenky sa započítava do výkonu práce, sleduje sa počet dní od vzniku prac.pomeru, nie každý mesiac samostatne. Budeš mať nárok na 3/12.
    Pajtaš Takže pravdepodobne sa pomýlila, inak si to neviem vysvetliť. Tak ja osobne v tom problém nevidím si zobrať dovolenku na tie 4dní. Však mám na ňu nárok, tak prečo to nevyužiť...nemám pravdu?
    veronikasad Nárok máš, ale nástup na dovolenku určuje zamestnávatel. Ak ti nástup neurčí, nevyčerpanú dovolenku ti musí preplatiť pri skončení prac.pomeru
    Pajtaš Tak som volal môjmu nadriadenému a som sa pýtal o dovolenku. Povedal že žiadny problém, len mu mám vypísať dovolenkový lístok. Takže neviem kde vznikol problém...
    Pajtaš Ešte sa chcem opýtať jednú vec. Včera som volal pani s ktorou som podpisoval aj zmluvu a opýtal sa jej čí si môžem prísť po zápočtový list a odovzdať veci. Povedala že momentálne nemajú čas a keď bude všetko pripravené a podpísané tak že mi bude volať. Najlepšie je, že ani nevedela v ktorom dni končím, lebo vedúci jej ešte nedoniesol papier o ukončení PP ale iba im povedal že končím ale kedy to už neviem . Ale jednoznačne som jej povedal že končím koncom mesiaca, čiže 30.6...takže po zápočtový list a odovzdanie veci môžem prísť aj neskôr ak mi nebudú ešte dnes volať? Ďakujem
    veronikasad Zápočtový list potrebuješ k evidencii na UP. Keďže od 1.7. nastupuješ k novému zamestnávatelovi, tomu ho môžeš k nahliadnutiu poskytnúť aj neskôr. Pre účeely nároku na dovolenku nie je potrebný, evidujú sa na ňom len príp. exekučné zrážky, čo predpokladám nie je tvoj prípad.
    Po 1.7. si prever na sociálnej poisťovni či ťa zamestnávatel odhlásil.
    veronikasad Pracovné pomôcky odovzdaj vedúcemu proti podpisu.
    Pajtaš Takže ak tomu dobré chápem, nič sa nedeje keď mi dajú zápočtový list neskôr a tak isto aj pomôcky? A čo sa týka tej sociálnej poisťovne stačí len zavolať na pobočku alebo treba tam ísť osobne?
    veronikasad Pomôcky treba odovzdať najneskôr posledný deň trvania prac.pomeru. Ak nemáš vybavenú GRID kartu, pomocou ktorej si to môžeš pozrieť cez elektronickú pobočku, treba isť osobne (zároveň si tú kartu vybaviť). Tlf.informáciu ti SP neposkytne.
      zbaliť

    Výpoveď v skúšobnej dobe a následne požiadanie podpory na úrade práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.