Zavrieť

Porady

Faktúry z minulého účtovného obdobia

Dobrý deň, chcem sa opýtať, daňovník mal odklad DP k DzP do 30.6.2015 za r.2014. Avšak doniesol mi aj 3 faktúry do nákladov ešte za r. 2013, ktoré mi minulý rok nedal. Nie je plátcom DPH. Môžem to dať do nákladov r. 2014, ak preukázateľne neboli zahrnuté do r. 2015: ak áno, aké dátumy tam uvediem, aby to bolo ok? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lusinda1 je offline (nepripojený) Lusinda1

    Lusinda1
    Ak sú to náklady roku 2013, tak buď podáš dodatočné DP za rok 2013, alebo ich zaúčtuj do roku 2014 ako pripočítateľné položky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _Ajuska Aha, dakujem, pripoc. polozky znamena, ze ich celkovo pripocitam k ZD a odvediem z nich dan? nie su to vysoke fakturky. Keby som ich nechala tak a len zalozila, nebude to problem, keby nahodou prisla kontrola? dik
    Lusinda1 Tie faktúry ste asi uhradili, ak by ste ich len založili, nemali by ste k čomu napárovať úhradu. Lepšie bude pripoč. položka - áno, o ich výšku zvýšite základ dane a z tejto výšky zaplatíte daň.
    _Ajuska Dakujem, nikdy som to nerobila....takze v JÚ v alfe plus by som tie fakturky ako nahrala? kde by som uviedla, ze sa jedna o pripoc. polozku? resp. ak by som pri platbe uviedla, ze slo o sukromnu zalezitost, asi by sa nad tym ani kontrola nepozastavila....či? dik za cenne rady
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... odpoveď od Lusinda1 na položenú otázku nie je správna.
    pozri si material FRSR v prílohe.

    Faktúry z minulého účtovného obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.