Zavrieť

Porady

ako odstrániť brum z repro

Mohli by ste mi niekto poradiť ako odstrániť brum z repro mam podozrenie že problém je v elektrine ako by som mohol jednoducho uzemniť bez toho aby som musel rozkopať cely panelák? diky za rady
Naposledy upravil Mária27 : 30.06.15 at 08:12 Dôvod: dĺžka otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Chcelo by to presnejšie popísať problém.
    Najčastejšie býva brum spôsobený:
    * nekvalitným alebo poškodeným napäťovým zdrojom zosilňovača (nedostatčne vyhladené napájacie napätie) - potrebná odborná oprava
    * zemniacou sľučkou, teda dvojitým prepojením zemnenia zdroja nízkofrekvenčného signálu so zosilňovačom - treba napríklad vyskúšať prehrávať mp3 na notebooku, ktorý nie je uzemnený, namiesto stolového počítača, ktorý uzemnený je; alebo prerušiť zemniaci vodič na audiokábli.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    s3kky prehrávam na notebooku hudbu stolný pc nemám a pochybujem že to bude v bednach zvuk mam kvalitný študiove monitory za 270e aj kábel k nim nebol takisto lacný tak by som nechcel do nich nejak zasahovať
    Ing. Ľubomír Janoška Takže to vyzerá na mizerný zosilňovač
    s3kky až nato že žiadny zosilňovač nemám nesom až taký odborník neviem či existujú aj zabudovane v reproduktoroch vlastnim konkretne rento model
    http://www.melodyshop.sk/eshop/actio...okit-5g3.xhtml
    s3kky Dočital som sa na internete o nejakom galvanickom oddeleni zemnej slučky
    http://www.audioweb.sk/konektory-kab...-zemnej-slucky
    pomohlo by to? a ako to funguje? ako sa to zapaja?
    Ing. Ľubomír Janoška Ešte jedna vec stojí za pokus - pripnúť si mp3 prehrávač alebo mobil namiesto notebooku alebo aspoň na chvíľu vytiahnuť notebook z elektriky a nechať bežať na baterky. Ak to bude aj tak brumieť, tak je určite chyba v zosilňovači (ten je vstavaný v jednej z dvoch reprobední).
    lukino_B mal si skontrolovať aj nastavenia v nb, máš tam dobré ovládače ?
      zbaliť
    Nemas nahodou notebook a repraky zapojene v dvoch roznych zasuvkach? Vacsinou brumi pri takomto zapojeni. Skus ich zapojit na jednu zasuvku.
    Skusil by som este zobrat repraky niekam inam ci brumia aj tam, pripadne ci brumia aj ked nieje zapojeny ziadny signal, aby si vylucil ci to nieje vada zosilovaca v repro.
    Ten galvanicky oddelovac - dibox by ti tiez mohol pomoct, zapaja sa medzi zdrojom hudby (v tvojom pripade notebookom) a vstupom na reprakoch.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    s3kky Skúsil som ich zobrať do inej izby pripojil som ich do el. siete a notebooku len na baterku nebol žiadny brum a keď som aj notebook pripojil do elektriny tak bol brum
    Andrej Hanzlík takze je to jasne, potrebujes ten galvanicky oddelovak, brum ide zo siete
    s3kky Kúpil som si ten galvanicky oddeľovač a brum je preč všetko funguje ako ma ďakujem za rady pekný deň
      zbaliť

    ako odstrániť brum z repro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.