Zavrieť

Porady

Zamestnávanie mladistvých

Dobrý deň môžte mi prosím niekto súrne poradiť či môžme na leto zamestnanť na dohodu chlapcov, kt. už majú 16 rokov, tento rok skončili školu a nejdu na strednú. Nedonesú mi ani potvrdenie o návšteve školy takže to bude DoPČ, potrebujem na to aj súhlas ich rodičov? Budú to len jednoduché upratovacie práce na stavbe. Ďakujem pekne
3 komentárov     zbaliť
veronikasad skončili na základnej škole povinnú 10-ročnú dochádzku ? (opakovali jeden ročník ?)
Zuzka2510 asi áno bolo mi povedané že mali 10-ročnú doch.
Mila123 asi nestačí......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka2510 ale ani keď nepôjdu ďalej do školy?
    veronikasad To nevadí ... Ak by si ich chcela zamestnať skôr potrebujete súhlas Inšpektorátu práce. Skús napísať dotaz s uvedením veku, počet ročníkov šk.dochádzky a druhu práce, ktorú budú vykonávať. Bez súhlasu IP firma riskuje pokutu.
    Zuzka2510 Ten dotaz na inšpektorát práce?
    veronikasad Skús tam zavolať a povedia ti postup, či budú chcieť aj konkrétne mená.
    veronikasad Inak, už som sa aj tu na Porade stretla s komentárom, že pracovník IP telefonicky povedal, že školský rok končí 30. júna. Na papieri by to asi nedal, lebo školský zákon asi nečítal.
    Zuzka2510 Ďakujem vám pekne za rady, budem to riešiť cez IP a ak nie tak nebudú pracovať čo už.
      zbaliť

    Zamestnávanie mladistvých

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.