Zavrieť

Porady

kto môže vypracovať súhrnný zápočtový list

Ahojte, potrebujem poradiť kto mi môže vypracovať súhrnný zápočtový list(iba posledný zamestnávateľ,alebo aj niekto iný?...)ak mu predložím originály všetkých predchádzajúcich zápočtových listov?Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
kn-alka a načo ti to bude? ... súhr.zápočt.list už nikde nepotrebuješ
indiga potrebujem ho
veronikasad pre koho ? Nech si ho spracuje ten, kto ho potrebuje. Zo zápočtových listov jednotlivých zamestnávatelov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Potvrdenie o zamestnani vydava kazdy zamestnavatel samostatne. Nie je povinny sumarizovat udaje z ostatnych potvrdeni. Tomu, kto po tebe pozaduje suhrnne potvrdenie, predloz kopie potvrdeni, nech si on urobi vypis podla svojej potreby.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    indiga Viem že nie je povinný, ale ak by som ho o to požiadala môže alebo nemôže to urobiť?
    avalik Zakazane to nie je, ale ja osobne by som to nerobila ... resp. by som sa pod to nepodpisala ... naco ti to je suhrnne, ked mas samostatne potvrdenia?
    indiga pretože sa mi to zdá praktickejšie. Asi na to nie je jednotný názor odpoveď tTweety hore to dokazuje, že by tam posledný zamestnavateľ mohol napísať všetky predošlé ak mu dám k tomu doklady. Prečo by si sa pod to nepodpísala, tomu nerozumiem?
    veronikasad indiga, na aký účel ten zápočtový list potrebuješ ?
    indiga Do nového zamestnania.Povedali mi že mám doniesť posledný zápočtový list, ale na ňom je len posledný zamestnávateľ. A majú mesiac celozav. dovolenku takže mi tam nikto nedvíha aby som sa spýtala tak som to chcela takto vyriešiť.
    Tweety nepochopila si ma správne, nepísala som, že posledný má urobiť ZL za všetky doby
    veronikasad indiga, nový zamestnávatel pre účely čerpania dovolenky žiadny zápočtový list nepotrebuje. Dlžka dovolenky závisí od veku zamestnanca. Ak ide o započítanie praxe. ten si môžu urobiť sami z potvrdení od zamestnávatelov (predpokladám, že nie si nejaký fluktuant s xy za mestnávatelmi)
    veronikasad indiga, posledný zápočtový list potrebujú kvôli príp. exekúciam, kde by ti ich posledný zamestnávatel mal uviesť a ak si starobný dôchodca, či ti bolo vyplatené odchodné. Žiadny súhrnný zápočet nepotrebuješ.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnávateľovi pri nástupe do PP predložíš ZL od posledného zamestnáv( v ňom by mali byť všetky započítané obdobia ) a on k nim pripočíta obdobie u neho a máš celkový ZL.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    indiga No veď toto, dáva len zápočtový list k obdobiu u neho, preto chcem vedieť či by mi na požiadanie vedel dať ten súhrnný ak mu doložím všetky ZL predchádzajúce aby som to mala spolu
    kn-alka Tweety, už sa nespočítavajú roky na zápočtovom liste, každý zamestnávateľ potvrdzuje len to "vlastné" obdobie
    Tweety ale môže doplniť svoje obdobie do posledného ZL, nevidím v tom, problém( hlavne ak ho má so všetkými obdobiami
      zbaliť

    kto môže vypracovať súhrnný zápočtový list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.