Zavrieť

Porady

Vypoved pocas materskej pri predcasnom nastupe do prace.

Zdravim vsetkych

Ked nam drobec dovrsil rok a pol moja priatelka sa rozhodla nastupit skor do prace. Zamestnavatel jej povedal ze nema pre nu miesto (nezistoval som dovody) ale navrhol jej ze jej zozenie lepsiu pracu pripadne minimalne tak platenu ako mala predtym. Miesto sa naslo v hoteli na recepcii no podmienka bola ze musi podpisat vypoved z predchadzajuceho zamestnania a ze dostane od firmy na ucet este 300 eur.
Tak sa zacala zaucat v novom hoteli kde jej slubili isty plat a vychadzalo to v cistom celkom slubne plus nejake bonusy a ked uz akoze bola zaucena a nastupila asi na 5 nocnu byvali zamestnavatel jej doniesol zmluvu na recepciu nech podpise vypoved po dohode oboch stran. Ona ju podpisala no v novom zamestnani este zmluvu nema ani dohodu co viem iba chodi do prace ani plat nieje isty ze dostane co slubili a cele sa mi to zda iba usite na mieru byvaleho zamestnavatela s terajsim kedze su to kamarati. Je to vobec legalne co sa udialo a da sa takato vypoved este napadnut?

Prosim iba reakcie k teme, dovody ze preco naco zaco ma velmi nezaujimaju kedze su ludia co jednoducho pod tlakom urobia to co by inac neurobili a podpisu.

Dakujem za precitanie mojho clanku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    treba si vyžiadať zmluvu.
    No a trošičku ťa ukľudním aspoň v tom, že nový zamestnávateľ by si nedovolil zamestnávať ju načierno - sú za to riadne "pálky" (dá sa overiť v SP napr) . už čo sa platu týka ...to môže byť všelijako ??
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zolik2001 Co viem ziadnu zmluvu nema podpisanu iba chodi do prace no aka dohoda tam prebehla to mi nepovedala iba pisem to co viem. Skusim este pozriet tu SP to ma nenapadlo si to tam overit. Dik za info.
    Gabi03 ak nemá žiadnu zmluvu, dohodu, tak chodí na čierno a pokutu nemusí dostať iba zamestnávateľ, ale aj ona
    Katy a R ty tú SP ťažko pozrieš, lebo cudzím takéto informácie neposkytujú ... sama si musí - a nech si normálne vypýta zmluvu (dohodu), aby vedela, na čom je. museli ju ponahlasovať
    zolik2001 mam znamu na socialnej tak ona mi to v pondelok zisti som zvedavy na vysledok
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Počas RD nemôže od zamestnávatela dostať výpoveď. Tvoja manželka však RD ukončila a navyše podpísala Dohodu o skončení prac.pomeru (zrejme bez uvedenia dôvodu). Dohoda je súhlas obidvoch strán, teda je platná. Má možnosť napadnúť na súde neplatné skončenie prac.pomeru, ale to by musela preukázať, že dohoda bola podpísaná pod nátlakom ...

    Pýtať si sa mal predtým ako dohodu podpísala (nemala podpisovať hneď, mala si nechať čas na rozmyslenie), teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom.,,,
    zolik2001 ano suhlasim s tebou no bohuzial ona nepatri medzi tych zodpovednejsich preto musim davat pozor co sa okolo nej deje. Aj preto to tak dopadlo lebo to neriesila a ked ju postavili pred hotovu vec tak podpisala bez ohladu na nasledky co bude s prijmom v rodine.

    Vypoved pocas materskej pri predcasnom nastupe do prace.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.