Zavrieť

Porady

Odmena za vykon funkcie konatela v Ceskej Republike a odvody

Prosim vas, vie mi niekto poradit ? Ma mi byt vyplatena odmena za vykon funkcie v ceskej firme, ceska uctovnicka mi povedala, ze oni mi z toho len strhnu dan 15% a odvody mam platit na SK. Pri zdravotnom je mi to jasne, dam to do rocneho zuctovania, ale neviem ako sa postupuje pri socialnom poisteni. Mam to nejak nahlasit na Socialnu poistovnu ? Som povinna si z toho zaplatit nemocenske aj dochodkove ? Velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Tak to vám česká účtovníčka zle povedala. Ak ste zamestnaný na SK, musíte požiadať sociálnu poisťovňu o vystavenie formulára A1. Ak máte na SK vyšší príjem ako v ČR, sociálna poisťovňa určí, že na príjmy v ČR sa bude vzťahovať slovenská legislatíva a t.z., že česká firma sa musí zaregistrovať ako platiteľ odvodov na SK na Sociálnej poisťovni aj zdravotnej poisťovni a česká firma Vám z českého príjmu bude zrážať odvody podľa slovenského zákona (aj odvádzať).

    Ak príjem na SK nemáte, aj tak musíte požiadať sociálnu poisťovňu o vystavenie formulára A1 a keby bol jediný príjem z ČR v potvrdení by určili, že sa na Vás bude vzťahovať legislatíva ČR a český zamestnávateľ by sa registroval v ČR na sociálne a zdravotné poistenie v ČR a zrážal by vám české odvody.

    Pri zahraničných príjmoch je vždy dôležité rozhodnutie Sociálnej poisťovne, kde určí ktorej krajiny sa bude uplatňovať legislatíva.
    Naposledy upravil Kája. : 24.09.15 at 05:45
    katchka Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Odmena za vykon funkcie konatela v Ceskej Republike a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.