Zavrieť

Porady

poskytuju nejake seriozne nebankove spolocnosti uvery bez nahladu do registra?

tato otazka nadvazuje na tuto:
http://www.porada.sk/t271755-ako-zis...-registri.html

kedze v banke nemam sancu koli zapisu v registri, chcel by som zobrat preklenujuci uver v nebankovej spolocnosti, a po roku by som ho prefinancoval uverom z banky. vygooglil som takychto spolocnosti dost, avsak drviva vacsina z nich ma negativne referencie a maloktora spolocnost ma na webe uvedene, ci ma licenciu od statu alebo nie. vie niekto odporucit nejaku spolocnost, s ktorou ma kladne skusenosti? potrebujem aby poskytovali uver bez nahladu do registra a aby tam bola moznost predcasneho splatenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    O tom, že existujú "seriózne“ nebankovky som teda nepočul. Takže ony ani nejaký register nekontrolujú....Prachy ti dajú - ale ak nebudeš platiť načas - i o spoďáry prídeš... Oni sa totiž s neplatičmi neserkajú, také podmienky majú, že občan, ktorý sa im upíše, slučku na krk si nasadzuje....
    Naposledy upravil misoft : 24.09.15 at 18:58 Dôvod: preklep
    Kabaka123 tak tak tak už len ten pojem sám o sebe....
    lacotinka skoro ako : sexuálne skúsená panna

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Od 1. septembra sú zmeny v poskytovaní úverov nebankovkami. Licenciu získalo len 16 nebankoviek. Pozri tu

    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...9MEoWW-gpYl-JA

    Čo ak nebankovka nemá licenciu?

    Stanovisko NBS je jednoznačné. Nelicencované subjekty nesmú poskytovať pôžičky fyzickým osobám.

    Subjekty, ktoré licenciu nezískali, spotrebiteľské pôžičky poskytovať nemôžu. Išlo by o trestný čin nedovoleného podnikania. „Veritelia registrovaní v registri veriteľov, ktorí nepožiadali o udelenie povolenia v lehote do 31. mája 2015, musia od 1. septembra 2015 prestať poskytovať nové spotrebiteľské úvery,“ spresnila M. Solčányiová. Zmluvy, ktoré majú z minulosti uzatvorené s ich dlžníkmi, budú dobiehať.
    misoft V tomto máš pravdu.... ale povedz to niekomu v romulánskych osadách.... tam sa tiež "organizovane" ako nebankovka poskytujú "úvery" pripraženými "bankármi - úžerníkmi... a ani licenciu nepotrebujú... a fungujú perfektne..... 100 dostaneš - 300 vrátiš....
    A pochybujem, že i keď bude zákon, že sa nenájde nejaká "čierna" nebankovka....

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Aktualizovaný zoznam veriteľov - http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-fina...znam-veritelov

    Veriteľom je právnická osoba, ktorá v rámci svojho podnikania ponúka alebo poskytuje spotrebiteľské úvery podľa § 20 odsek 1 písm. a) zákona č. 129/2010 Z. z. o spotrebiteľských úveroch a o iných úveroch a pôžičkách pre spotrebiteľov v znení neskorších predpisov v neobmedzenom rozsahu alebo podľa § 20 odsek 1 písm. b) zákona č. 129/2010 Z. z. o spotrebiteľských úveroch a o iných úveroch a pôžičkách pre spotrebiteľov v znení neskorších predpisov v obmedzenom rozsahu.

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    "" chcel by som zobrat preklenujuci uver v nebankovej spolocnosti, a po roku by som ho prefinancoval uverom z banky ""

    Keď som bol malý, tak som takto robil gulu na snehuliaka
    avalik 21.11.15 12:26 odstránil(a) z Porady

    poskytuju nejake seriozne nebankove spolocnosti uvery bez nahladu do registra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.