Zavrieť

Porady

Skončila mi rodičovská dovolenka a čo teraz?

dňa 15.09.2015 mi skončila rodičovská dovolenka a do prace som nastúpila až 1.10.2015 , čo teraz s tými dňami medzi RD a nástupom do práce? mala som sa niekam nahlasiť? Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
avalik Z akeho dovodu si nenastupila 16.9.2015?
Alenka32 zo zamestnavatelom sme boli dohodnutí až na 1.10 a ja som myslela že mi RD platí až do konca mesiaca
Tweety tak sa skús dohodnúť, že tie dni máš čerpanie D, lebo inak za tie dni si musíš platiť ZP sama
avalik Navstevovalo dieta skolku viac ako 4 hodiny denne pocas tej chybajucej doby?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nečerpala si tie dni dovolenku z práce? Pretože ak nie, mala si nastúpiť už 16.9..
    Alenka32 pred materskou som pracovala inde a dostala som vypoved pred nastupom na matersku, tak som si po materskej hladala inu pracu a tam sme sa dohodli na nastupe do prace na 1.10 .
    veronikasad Mám tomu rozumieť, že rodičovskú dovolenku si nečerpala u zamestnávatela, kde si nastúpila od 1.10. ?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Alenka32 (Dnes 10:27) pred materskou som pracovala inde a dostala som vypoved pred nastupom na matersku, tak som si po materskej hladala inu pracu a tam sme sa dohodli na nastupe do prace na 1.10 .

    Tebe neskoncila RD, kedze si v tom case nebola zamestnana. Za september si dostala posledny rodicovsky prispevok.

    Ak dieta nenavstevovalo skolku viac ako 4 hodiny denne platitelom ZP za teba bol stat - musi to byt ale v tvojej ZP nahlasene. Ak bolo dieta v skolke cely den, tak si bola povinna sa nahlasit do ZP ako samoplatitel.
    Alenka32 Ďakujem,malý nastúpil do škôlky 1.10 takže som sa nemusela hlásiť nikam? chápem to správne? a ako to je so socialnou poistovnou, tam som sa nemala hlásiť, aby mi nechýbali dni do dôchodku? Dakujem
    avalik Do SP si sa mala prihlasit uz po narodedi dietata ... pozri http://www.socpoist.sk/fyzicka-osoba...5381s#Fyzická osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Choď do zdr.poisťovne prihlásiť sa ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku a platitelom zdr.poistenia bude štát (platí v prípade, ak dieťa v tomto období nenavštevovalo škôlku viac ako 4 hod. denne).

    Rovnaký postup je aj v SP. Nezabudni sa do 8 kal.dní od nástupu do zamestnania odhlásiť v soc.poisťovni z dôch.poistenia plateného štátom.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik Spatne sa uz na SP nemoze prihlasit.
    veronikasad V SP by mala byť prihlásená už počas poberania rod.príspevku. Ak sa po ukončení poberania odhlásila, bohužial ...
    avalik Ak sa vobec prihlasila, pretoze pise ze pred MD dostala vypoved a teda najneskor v den skoncenia poberania materskeho sa mala prihlasit a mala by zaratane cele obdobie az do nastupu do novej prace.
    veronikasad súhlasím.
      zbaliť

    Skončila mi rodičovská dovolenka a čo teraz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.