Zavrieť

Porady

zauctovanie platby bez faktury

Ahojte, chcel by som sa spytat, ako je to s moznostou zauctovania platby bez faktury. Uvediem priklad: Dna 1.1. som si cez ubytovaci portal zarezervoval ubytovanie na sumu 100€ s tym ze v podmienkach rezervacie bolo ze platba je predom. Tato suma mi bola 1.1. strhnuta z firemneho uctu (samozrejme cislo karty som pouzil pri rezervacii). Cize datum aj suma sedi.
hotel mi vsak neposlal ziadnu fakturu, nic
je mozne tuto platbu sparovat iba na zaklade rezervacie kde je spomenuta suma??
dik
3 komentárov     zbaliť
Consultix Je poskytovatel ubytovacich sluzieb platitel DPH? Kde doslo k dodaniu sluzby, v ktorej krajine?
dalibor123 Jedna sa o hotel mimo SR takze to neviem. v zavislosti od toho ake maju tam zakony.
Consultix Potom by som o tom uctoval na zaklade rezervacie a vyzvy k zaplatenu. Dopad na DPH to asi nebude mat, takze tak...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a už si v tom hoteli bol?
    rezervácia je niečo iné, platba patrí na 314 alebo 335
    faktúru si mal dostať alebo dostaneš na základe ubytovania. Ak si tam už bol a doklad nevyžiadal, smola. Isto však máš aj iné doklady preukazujúce cieľ cesty, tak by som to tak tragicky nebrala - zúčtovala cez ZSC.
    dalibor123 praveze nemam nic, iba potvrdenie z bookingu, ze som si v dany datum rezervoval ubytko. to je vsetko.
    A hotel nejako nechce poslat fakturu.. ziadne ine doklady nemam. Jedna uctovnicka mi povedala ze to staci, druha ze nie.. tak neviem teraz..

    zauctovanie platby bez faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.