Zavrieť

Porady

Mam narok na vratenie depozitu???

Dobry den chcem sa opytat ci sa mozem dozadovat o vratenie depozitu ked som ukoncila zmluvu o podnajme skor?? V zmluve je napisane ze pri predcasnom ukonceni depozit prepada. No ja som mala najprv zmluvu na pol roka a potom som ju predlzovala na rok. Pred odstahovanim som dala majtelke vediet mesiac a pol dopredu. Navrhla som jej ze za seba najdem nahradu no ona na to vobec nereagovala. Moste mi poradit dakujem
4 komentárov     zbaliť
misoft Co je psáno - to je dáno! V zmluve napísané "pri predčasnom ukončení prepadá" - podpísala si zmluvu, predčasne ukončila zmluvu - nie je čo riešiť. Je to predsa na papieri.

Majiteľka nie je povinná prijímať za teba náhradu - ona má zmluvu s tebou, nie s nejakou treťou osobou....
Nikola77 Dakujem tak co uz. :-(
ivka70 mas v zmluve vypovednu dobu? aku dlhu?
lebo ak nemas, riadite sa obciaskym zakonnikom a tam je vd dlhsi ako 1,5 mesiaca.
Cize v takom pripade si nedodrzala zmluvu a zakon, a podla zmluvy depozit prepada.
Nikola77 Tak dakujem za informacie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    ty máš v ruke zmluvu
    my nie
    pýtaj sa toho, kto má zmluvu
    alebo ju sem pricap
    Nikola77 Ved som napisala ako to je v zmluve chcem len vediet ci ma niekto s niecim takym skusenosti a ci ten depozit dostal.

    Mam narok na vratenie depozitu???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.