Zavrieť

Porady

Pracovna zmluva na dobu urcitu a pnka

Dobry den . Pracovna zmluva na dobu urcitu mi konci19.11.2015 .som dlhodobo PN ako to mam dalej riesit kam zaniest papier na peniaze.?som dlhodobo v nemocnici a neviem co dalej dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Teraz zamestnávateľovi pošleš prechodku na peniaze a potom dalšie prechodky už rovno na SP.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aduska535 Takze by som mala do 19.11 .poslat papier zamestnavatelovi a od 19.11.do 30.11.na sp?
    Xanti no prechodka je ku koncu mesiaca takže teraz za oktober pošleš zamestnávateľovi, a potom prechodku november pošleš do SP rovno ... lebo už nebudeš zamestnaná 30.11
    aduska535 Dakujem ti velmi pekne.poprosim ta este po skonceni zmluvi mi treba nieco vybavit na uradoch? lebo ja som v nemocnici
    Xanti Ano na ZP odnesieš potvrdenie zo SP, že poberáš nemocenské dávky .. aby za teba štát platil odvody počas PN .. kým nie si na UP.
    aduska535 No ja pojdem rovno na matersku ak boh da. Dakujem ti velmi pekne si zlata
    Xanti Stále treba na ZP tieto skutočnosti hlásiť nezabudni.
    aduska535 Dakujem a na sp netreba nejaku odhlasku ze som skoncila pracovnu zmluvu
    veronikasad Na SP treba odniesť žiadosť o materské a po narodení dieťaťa rodný list. Nezabudni sa prihlásiť na dôchodkové poistenie ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku dieťaťa.
      zbaliť

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ja ako mzdárka trvám na tom, resp. potrebujem aj doklad od zamestnanca - stačila by mi za november priechodka k 30.11.2015 aj keď v tom období by už nebola zam-c, že je zam-c PN k tomu 19.11.2015. x krát sa mi totiž stalo, že to tak nebolo. Netvrdím, že je to tento prípad, ale..... prax nepustí a v zmysle Zákonníka práce má zam-c povinnosť zam-ľovi zdokladovať neprítomnosť v práci. Inak hrozí zam-covi absencia a následky z nej plynúce ako je napr. krátenie dovolenky.

    Pracovna zmluva na dobu urcitu a pnka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.