Zavrieť

Porady

registrácia z dôvodu zamestnania 1. zamestnanca

Chcela by som sa opytat, som zivnostnicka a chcela by som zamestnat niekoho na dohodu, na socialke sa musim zaregistrovat ako maly podnik, musim takuto registraciu vykonant aj na Danovom urade, alebo staci im len posielat Q-vykaz?
Na DU som sa registrovala na zaciatku, ale iba ako zivnostnicka.
Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Na DU ste povinná sa zaregistrovať ako platiteľ dane zo záv. činnosti a potom im zasielať ráz Q-ročné prehľad a samozrejme každý mesiac odvádzať daň, na sociálnu poisťovňu každý mesiac zasielať výkaz, kde budete odvádzať úrazové poistenie za brigádnika. Zaregistrovať sa na SP ste povinná do 8 dní od prijatia brigádnika. Registračný list dostanete na SP a k tomu musíte doložiť Váš živnostenský list.

    Aťka je offline (nepripojený) Aťka

    Aťka
    Ďakujem, čiže ďalšie "úradovačky", už mi to lezie hore krkom.
    No čo už.
    Ešte raz ďakujem.

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    Na ten DU stačí oznámenie listom, že žiadate doplniť svoju registráciu o daň zo závislej činnosti nakoľko od XX.XX.2004 budete zamestnávať ( prípadne že už zamestnávate) pracovníkov. To treba urobiť do 30 dní od zamestnania.
    Ináč: mal som prípad, keď sa daňovníčka nezaregistrovala, Q - prehľady a ročné hlásenie som jej dorobil a odovzdal v marci (daň bola ale nula /0, zero, nyšt/) a zatiaľ sa nič nestalo, žiadna reakcia.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Robím účtovníctvo pre živnostníka, ktorý chce zamestnať človeka na DoVP. Musí sa živnostník na ten 1-krát zaregistrovať na daň. úrade ako zamestnávateľ alebo stačí, ak za toho človeka odvedie daň a odovzdá prehľad o preddavkoch? V ďalšej budúcnosti neplánuje zamestnať dohodára. Inak nemá žiadneho zamestnanca.
    Ďakujem

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Musí byť registrovaný na DÚ ako plátca dane zo závislej činnosti. Musí sa zaregistrovať aj do sociálnej poisťovne ako zamestnávateľ, odovzdať mesačný výkaz do SP a odviesť na úrazové poistenie 0,8 % z hrubej mzdy dohodára.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Po tom jednom mesiaci sa má znova odhlásiť?
    Alebo sa nemá odhlasovať, ak by náhodou za pol roka chcel niekoho zamestnať?
    Ďakujem za rýchlu odpoveď.

    registrácia z dôvodu zamestnania 1. zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.