Zavrieť

Porady

Prenos daň.povinnosti - kúrenie, kotle

Pozerala som Usmernenie k zatrieďovaniu stavebných prác do sekcie F kvôli samozdaňovaniu v stavebníctve a potrebovala by som sa utvrdiť, či chápem správne fakturáciu za napr. uvedenie kotla (na kúrenie) do prevádzky vr.inštalácie = bez DPH ale napr. servis, prehliadku, vyskúšanie pri ročných prehliadkach = s DPH. A ako je to s opravou kotlov? Tiež fakturácia s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana11 je offline (nepripojený) dana11

    dana11
    Niečo som našla , pod kód 43. patrí:
    - montáž a oprava kúrenia,
    - údržba a opravy kotlov pre ÚK a domových horákov
    (oprava priemyselných spadá pod kód 33.)
    - uvedenie kotla do prevádzky alebo vyradenie z prevádzky v rámci inštalácie kúrenia alebo vody

    pod kod 71. patrí:
    - servis, prehliadka , skúška funkčnosti kotlov, uvedenie do prevádzky alebo z prevádzky

    Sme v začiatkoch, tak to ešte overujme.
    Kristina27 ja som robila zatiaľ takéto FA platiteľom DPH: oprava rozvodov kúrenia v budove predajne, oprava plynového kotla v škole, inštalácia elektrického ohrievača vody a úprava rozvodov vody = všetko prenos daňovej povinnosti

    Prenos daň.povinnosti - kúrenie, kotle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.