Zavrieť

Porady

Samozdanenie v stavebníctve

Ak fi. - platca DPH dodáva a montuje AL okná, dvere a iné výrobky inej firme na stavbe(platca DPH tak musí fakturovať bez DPH?
Kde budem vykazovať takúto sumu v DP DPH a kde v Kontrolnom výkaze?
Ďakujem
Naposledy upravil Maxinka : 22.01.16 at 09:11 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Musíš si zatriediť svoju produkciu do kódu CPA
    ( 43.32.10 Stolárske inštalačné práce
    Táto subkategória zahŕňa:
    - inštaláciu dverných zárubní a okenných rámov a dverí (okrem automatických a
    otáčacích), okien, okeníc, roštových okeníc, garážových dverí atď. z rôznych materiálov)...
    2. V usmernení FRSR je vysvetlenie, že pri dodaní tovaru s inštaláciou alebo montážou zatriedenou do CPA skupín 41.xx.xx, 42.xx.xx, 43.xx.xx sa prenáša daňová povinnosť na odberateľa (ak je platcom DPH)
    Podľa mňa teda ide v tomto prípade o prenos DPH na odberateľa - platcu DPH.
    V daňovom priznaní sa táto dodávka neuvedie, v KV sa neuvádza.
    Odberateľ uvedie dodávku (faktúru) na riadku 9. a 10. (povinnosť) a odpočítanie na súčtovom riadku 21
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maxinka Ďakujem.
    ...a ked mám vyfakturovať aj DOPRAVU spojenú s dodávkou a montážou... vyúčtovať s DPH alebo tiež bez DPH???
    KloferHladny bez DPH
    Maxinka Ďakujem
    tuscany aj keď sa na dopravu režim prenosu daňovej povinnosti nevzťahuje? ja som dala na dopravu zvlášť faktúru s DPH.
    Kristina27 doprava príp. dodaný materiál sa týka hlavnej "nezdaňovanej" činnosti, čiže sa to berie do úvahy spolu ako celok, teda bez DPH
    Maxinka ...a mám alebo musím uvádzať na faktúre aj uvedenú produkciu kódu (zadávam tam " „Prenesenie daňovej povinnosti na základe § 69 ods. 12 zákona o DPH“), ktorú nám pridelil šat. úrad 43.32.10?
    Kristina27 ja dávam takto

    Faktúrujeme Vám opravu rozvodov kúrenia v objekte ..........

    "prenesenie daňovej povinnosti"

    V zmysle § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH osobou povinnou platiť daň je platiteľ, ktorému boli stavebné práce dodané.
    Oprava rozvodov kúrenia patrí medzi stavebné činnosti divízie 43 klasifikácie produktov CPA sekcia F.
    Maxinka toto celé tam píšete?
    Kristina27 áno, ale nemusí sa, niekto píše len CPA 43, 42, 41 a prenesenie daňovej povinnosti, no mne sa to takto páči :-) - zo začiatku nevedeli čo je to za FA, tak som radšej písala viac
    Maxinka OK...super...tak tam aj ja napíšem toho viac, lebo už sa mi stalo že mi potom volali že čo to je??? Ďakujem
      zbaliť

    Samozdanenie v stavebníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.