Zavrieť

Porady

Odvody z aktivacnych prac

Dobry den.

Od minuleho roka som vedeny na urade prace. Aj ked odpracovane som mal, chybali mi 4 mesiace na davku v nezamestnanosti a mal tak narok len na davku v hmotnej nudzi. Bol som vyzvany na jej od pracovanie co som prijal aj s tym ze budem s aktivacnym prispevkom (uz pre mesto )mat aspon 130€ a nejake odvody. Po 3 mesiacoch som zistil, ze su dohody a dohody. Som rad ze som to ukoncil a nasiel si inu pracu. Viem, ze do dochodku sa mi to nepocita aj ked z hociktorej inej dohody by sa aspon nieco pocitalo. Nejake urazove poistenie, praceneschopnost tam bola. Len neviem, ci sa mi to bude ratat aj po 2 rokov napr pri davke v nezamestnanosti. Dakujem Vam za Vasu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Nie pri aktivačnej činnosti a dobrovoľníckej činnosti Ti určite neplatili odvody na poistenie v nezamestnanosti , ani ostatné tuším okrem úrazového poistenia. Isto sa Ti to rátať nebude.

    Odvody z aktivacnych prac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.