Zavrieť

Porady

Mandátna zmluva v JU - Kniha pohľadávok?

Dobrý deň patrí Mandátna zmluva na stávkový terminál do knihy pohľadávok?Ja osobne sa prikláňam k možnosti ÁNO - patrí. Živnostník zo stávkového terminálu prijíma odmenu mandatára 1 x za mesiac, účtujem v PD ako tržbu za službu. Aký máte názor Vy? Ďakujem pekne.
Naposledy upravil edúlik : 21.02.16 at 09:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dana11 nie nemalo, ide o províziu
    maska4 Mala som mandátnu zmluvu , z ktorej spoločnosť , ktorá peniaze vyplácala odviedla zrážkovú daň a poslala potvrdenie o vyplatenej odmene....tým by to najskôr mohlo byť uzatvorené........len sa mi stálen natíska otázka odvodov?
    dana11 aha, ja som sa s tým nestretla, provízie z terminálov som mala na základe vyúčtovania a z tých som odvádzala len DPH, ale to len u jedného mandanta, bola takto špecifická zmluva, inak z provízie mandatár platí daň z príjmu, keďže je to jeho príjem
    maska4 no a stále je to neuzavretá otázka odvodov do poisťovní??? čo teraz?
      zbaliť

    dana11 je offline (nepripojený) dana11

    dana11
    A akú pohľadávku tam zaevidujete ? Je to len zmluva podľa , z ktorej budú vychádzať mandatár a mandant. Pre účtovanie pohľadávky zo stávkového terminálu budete mať vyúčtovanie, napr. faktúru alebo iný doklad, podľa toho mesačne budete účtovať. Ibaže ak by ste mali zmluvne dohodnutú odmenu a nebudete vychádzať z mesačných uzávierok terminálu, potom áno.

    Mandátna zmluva v JU - Kniha pohľadávok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.