Zavrieť

Porady

Zmena stavby v porovnaní s projektom

Dobrý deň.Koncom minulého roka 2015 som dostal stavebné povolenie na prístavbu a nadstavbu domu.Je tam naprojektovaná sedlová strecha so sklonom 40 stupňov a výška domu je 7,5m.Chcem sa spýtat,či môžem pri realizácii urobit také zmeny,že by bola výška domu cca 6,7m a aj sklon strechy by bol menší a mal menej stupňov.Možno by sa zdvihli o pár cm aj bočné steny.Môžem to tak urobit?A ak áno,musel by som pred kolaudaciou aj zmenit projekt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dá sa. Stačí pred kolaudáciou podať na stav. úrad oznámenie o zmene stavby pred dokončením.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bosos Ćiže nebude problém ani s tým ak dám namiesto 2 okien jedno vačšie?A tiež by som chcel vediet,ked teraz počuvam že od tohto roku platia nejaké nové energetické normy z Bruselu,mňa sa to ešte netýka?Stavebné povolenie je vydané minulý rok a nič také tam nie je.
    Chobot Projekt môžeš počas stavby meniť.

    Ak máš stav. povolenie z min. roka, tak budeš kolaudovať podľa projektu, ktorý ti schválili.
    bosos ´Dakujem,ozaj si mi pomohol sa zorientovat.A mám poslednu otázku:Bol návrh,že pri kolaudácii budu požadovat bločky za materiál.Ako to je?Lebo ja sa ich chystám odovzdat do sporitelne a vydokladovat tak uver.
    Chobot Neviem, že by stav. úrad požadoval predložiť doklady o kúpe. Jedine v tej súvislosti, že keby si mal preukázať, aký materiál bol na stavbe použitý. Napr. na strop je potrebné použiť nehorľavý SDK. A ako im dokážeš, že je tam ten nehorľavý? Tak, že si odložiš kópiu dokladu o kúpe nehorľavého SDK.

    Alebo niektoré veci (povinnosti) máš priamo v stavebnom povolení. Napr. ja mám, že pre kolaudáciu musím dokladovať kúpu kotla, predložiť rôzne certifikáty k nemu.

    TAkže pre istotu si odkladaj kópie dokladov o kúpe. Aj napr. strechy, aby si preukázal aký typ strešnej krytiny máš na streche.

    Ale určite nepotrebuješ doklad o zakúpených hmoždinkách, montážnej peny či klincov.
    bosos Ešte raz dakujem.
      zbaliť

    Zmena stavby v porovnaní s projektom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.