Zavrieť

Porady

Dotácia na zamestnanca

Viete mi niekto poradiť s takýmto prípadom?
V roku 2005 dostával zamestnávateľ z ÚPSVR dotáciu /mal preplatenú časť mzdy a odvodov poistného/ za zamestnanca. O túto dotáciu som si vlastne znižovala náklady na mzdy. No v roku 2006 sme zamestnanca boli nútený prepustiť, čím sme porušili zmluvu a museli sme dotáciu v plnej výške vrátiť. Ako to treba v roku 2006 vysporiadať účtovne? Ja som v roku 2005 mala o dotáciu znížené náklady na mzdy, teraz sme ich ale vrátili, moje náklady v roku 2005 by boli tým pádom vyššie. Dať tú vrátenú dotáciu v roku 2006 do nákladov roku 2006? Pomôžťe mi prosííííím!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Deni
    Viete mi niekto poradiť s takýmto prípadom?
    V roku 2005 dostával zamestnávateľ z ÚPSVR dotáciu /mal preplatenú časť mzdy a odvodov poistného/ za zamestnanca. O túto dotáciu som si vlastne znižovala náklady na mzdy. No v roku 2006 sme zamestnanca boli nútený prepustiť, čím sme porušili zmluvu a museli sme dotáciu v plnej výške vrátiť. Ako to treba v roku 2006 vysporiadať účtovne? Ja som v roku 2005 mala o dotáciu znížené náklady na mzdy, teraz sme ich ale vrátili, moje náklady v roku 2005 by boli tým pádom vyššie. Dať tú vrátenú dotáciu v roku 2006 do nákladov roku 2006? Pomôžťe mi prosííííím!
    Dotáciu ste mali uplatnenú v r. 2005 cez mzdové náklady a daňové priznanie za r. 2005 ste už dávno podali. Ja si myslím, že táto vrátená dotácia nebude nákladom r. 2006.
    Možno sa ešte niekto k tejto téme vyjadrí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kristína
    Dotáciu ste mali uplatnenú v r. 2005 cez mzdové náklady a daňové priznanie za r. 2005 ste už dávno podali. Ja si myslím, že táto vrátená dotácia nebude nákladom r. 2006.
    Možno sa ešte niekto k tejto téme vyjadrí.
    V roku 2006 to budú VNOZD.
    Naposledy upravil Tweety : 12.06.06 at 10:24

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Stále tomu akosi nerozumiem. Tak napríklad: v roku 2005 boli mzdy vyplatené zamestnancom vo výške 100 000,- Sk, ale prijali sme dotáciu vo výške 40.000,- Sk, to znamená, že tým , že som znížila náklady na mzdy vo výške dotácií, boli pre mňa tieto dotácie vlastne príjmom OZD. No v roku 2006 sme dotácie vrátili, prečo by mali byť teraz výdavkom NZD??

    Daju je offline (nepripojený) Daju

    ja Daju
    Deni
    Viete mi niekto poradiť s takýmto prípadom?
    V roku 2005 dostával zamestnávateľ z ÚPSVR dotáciu /mal preplatenú časť mzdy a odvodov poistného/ za zamestnanca. O túto dotáciu som si vlastne znižovala náklady na mzdy. No v roku 2006 sme zamestnanca boli nútený prepustiť, čím sme porušili zmluvu a museli sme dotáciu v plnej výške vrátiť. Ako to treba v roku 2006 vysporiadať účtovne? Ja som v roku 2005 mala o dotáciu znížené náklady na mzdy, teraz sme ich ale vrátili, moje náklady v roku 2005 by boli tým pádom vyššie. Dať tú vrátenú dotáciu v roku 2006 do nákladov roku 2006? Pomôžťe mi prosííííím!
    Ja si myslím, že vrátená dotácia by mala ísť do nákladov r. 2006 - lebo sa uskutočnila transakcia v r. 2006. Teda napr. ak si si prijatú dotáciu účtovala mínusom do mzdových nákladov t.j. znižovala si ich dňom prijatia platby ( )teda ako uvádzaš v roku 2005), tak by si si teraz mala vrátenú dotáciu zaradiť do mzdových nákladov v deň vrátenia tej dotácie.
    Dúfam, že sa nemýlim, ak áno opravte ma.
    Daju
    Naposledy upravil Daju : 12.06.06 at 18:37

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Presne tak si to myslím aj ja, len nemám istotu či je to správne. Budem rada ak sa ešte niekot vyjadrí k tejto téme. Istota je guľomet.

    Dotácia na zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.