Zavrieť

Porady

DPH faktury preklad

Prosím o radu. Faktura za preklad pre Poľského alebo Českého partnera sa má vystaviť s DPH alebo nie.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Ak služba vykonla v SR a aj bola použitá v sr napríklad pri jednaní tak by som s DPH ak by som ja prekladl pre Poľsko a poslal im preklad tam tak bez DPH

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    SMartina
    Prosím o radu. Faktura za preklad pre Poľského alebo Českého partnera sa má vystaviť s DPH alebo nie.
    Ďakujem.
    Ak ste platiteľom dane a obchodný partner je podnikateľským subjektom v inom členskom štáte, miestom dodania služby je iný členský štát. Vystavujete faktúru bez dane.

    Vo vypracovaných otázkach máte túto tému rozobratú, čo sa týka ďalšieho postupu a daňového priznania:
    http://www.porada.sk/t19078-sluba-do...zahraniei.html

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Faktúru vystavíte podľa § 73 ZDPH s uvedením odvolávky na § 15 ods. 7,8 (písm. b).

    Keby ste službu poskytli súkromnej osobe, jednalo by sa o službu s miestom dodania na Slovensku.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    plavčík
    Ak služba vykonla v SR a aj bola použitá v sr napríklad pri jednaní tak by som s DPH ak by som ja prekladl pre Poľsko a poslal im preklad tam tak bez DPH
    V prípade prekladateľských a tlmočníckych služieb je rozhodujúce komu bola služba dodaná a následne od tejto skutočnosti sa odvíja určenie miesta jej dodania pre účely DPH.

    genko je offline (nepripojený) genko

    genko
    Dobry den, vystavujem svoju prvu fakturu za preklad (z anglictiny do slovenciny) vykonany pre madarsku firmu do Madarska. Prosim Vas poradte mi, v akom jazyku ma byt faktura vystavena (slovensky ? anglicky?) a odvolavku na aky § treba vo fakture pouzit kedze ja ako SZCO prekladatel/tlmocnik nie som platcom DPH ? Dakujem za rychlu odpoved.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    genko Pozri príspevok
    Dobry den, vystavujem svoju prvu fakturu za preklad (z anglictiny do slovenciny) vykonany pre madarsku firmu do Madarska. Prosim Vas poradte mi, v akom jazyku ma byt faktura vystavena (slovensky ? anglicky?) a odvolavku na aky § treba vo fakture pouzit kedze ja ako SZCO prekladatel/tlmocnik nie som platcom DPH ? Dakujem za rychlu odpoved.
    Faktúru vystav v cudzom jazyku alebo obojjazyčne (cudzí jazyk a hneď pod tým slovenský iným písmom na rozlíšenie). Ak bude len v cudzom jazyku, na požiadanie DÚ musíš potom zabezpečiť jej preklad.

    Ak nie si platca DPH, stačí uviesť na faktúre dole "Nie som platca DPH".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.