Zavrieť

Porady

členský príspevok za zamestnanca s.ro. je nedanovy naklad ?

Ked spol. s ruč.obmedzenym zaplatila clensky prispevok za svojho zamestnanca stavebneho inziniera,tento poplatok je nedanovy naklad firmy? uctujem 548 Ned.naklad 379 ?

Dakujem pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak je to zamestnanec, ktory je do komory, alebo ineho zdruzenia zapisany ako fyzicka osoba, pricom vykonava zavislu cinnost pre stavebnu spolocnost, tak som toho nazoru, ze je to jehoosbny naklad na kvalifikaciu, ktora mu umoznuje vykonavat danu cinnost ako (v tomto pripade) zamestnanec. Ak by zmenil zamestnanie, alebo by zacal sam podnikat, tak by mu to clenstvo a z toho vyplyvajuce opravnenie zostalo, takze som skor toho nazoru, ze je to jeho osobny naklad, ktory nie je danovo uznatelnym vydavkom zamestnavatela.
    tibor1000 dakujem,takto som to aj ja pochopil

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    No ak zo zadaného popisu ak niekto posúdi daňovú ne/uznateľnosť členského príspevku, klobúk dole...
    ... viem si predstaviť aj daňový ale i nedaňový typ členského poplatku pre daného zamestnanca.

    členský príspevok za zamestnanca s.ro. je nedanovy naklad ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.