Zavrieť

Porady

Provízia z provízie

Ahojte,

prikladám ešte raz link info z FS téma: provízie
https://www.financnasprava.sk/_img/p...7_provizie.pdf

Prosím, pochopila som toto usmernenie správne v časti pr. č. 4. Prvotne som toto ustanovenie chápala inak, že v prípade "provízie z provízie" treba sledovať "limit 20%" vo vzťahu k hodnote sprostredkovaného obchodu(nie z provízie), ktorej sa týka, ale daňová uznateľnosť JE podmienená úhradou tohto výdavku. Správne však teraz chápem, že v prípade provízie z provízie, vôbec nemusím sledovať úhradu? a to preto, že tá prvá časť § 17 ods. 19 d) znie: "odplaty (provízie) za sprostredkovanie u PRIJÍMATEĽA služby..". Čiže ak bude zmluva nastavená tak, že napr. sro1 je výhradným sprostredkovateľom finančného produktu inej sro2. (sro1 za uzatvorenie finančného produktu inkasuje provízie od inej sro2) sro1 má mandátne zmluvy s ďalšími sprostredkovateľmi, ktorým vypláca provízie, za to, že sprostredkuje uzatvorenie finančného produktu pre inú sro2, čiže prijímateľom služby je iná sro2 a nie sro1, ktoré len vypláca časť provízie, ktorú inkasuje od sro2? Z uvedeného dôvodu vôbec neberiem do úvahy §17 ods. 19 d) a aj neuhradené provízie za december sú súčasťou ZD? Je to takto správne alebo som to nepochopila? V tomto metodickom usmernení či čo to je, totiž v tejto časti uvádzajú aj info, že posúdenie závisí od zmluvného vzťahu a to neviem ako mysleli. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Provízia z provízie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.