Zavrieť

Porady

Súvaha, výkaz ziskov a strát - rozdiel

Dobrý deň,
prosím, stretli ste sa niekto s tým, že nesedí HV v súvahe a výsledovke v priebehu roka, keď na začiatku sedí a účty 395, 701, 431 mám nulové?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Stáva sa bežne. Rozdiel do pár EUR je zo zaokrúhľovania eurocentov na celé eurá. Ak je rozdiel významný, niektorý z použitých účtov nebol nasmerovaný do výkazov, alebo má zostatok , pre ktorý má ísť do opačnej časti súvahy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem za odpovede....je to 1000,-€. idem skúsiť pozrieť tie účty, len neviem odkiaľ začať
    Iwett Ďakujem veľmi pekne, tak som asi nejako omylom zmazala smerovanie jediného účtu do súvahy... neviem ako sa mi to podarilo... išla som účet po účte, lebo som už bola zúfalá... všetko mi sedelo a 2 dni hľadám chybu, a toto by ma nenapadlo...ďakujem ešte raz. Ešte že Vás tu mám. Už som si fakt nevedela rady
    Sarlotka super, sa tesim ze si poriesila
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett veď práve !!!!! stále musí sedieť, aj mi už 15 rokov vždy sedí a teraz nie, čo som moha urobiť? Ja už som zúfalá
    Consultix V prvom rade by som sa pozrel, ci su rovnake sucty pohybov na stranach MD a DAL.
    Iwett súčty sedia....
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    pokiaľ sa dobre pamätám, robíš v MRP.. skús zadať sumu, o ktorú sa HV líši, do Hľadania (pravý stĺpec) v Účtovnom denníku, nastav si v Čo prehľadávať: Čiastka v zápise..
    ďalej v účtovnom denníku Kontrola, a kontroluj všetky položky zaradom..
    Ing. Ľubomír Janoška
    Môže byť chyba v softe, ktorý zaúčtuje niektoré doklady iba po splnení nejakých predpokladov... Teda že nesleduje pohyby na účtoch priebežne, automaticky. U nejakého druhu dokladu automaticky zaúčtuje predkontáciu a u iného nie.
    Iwett Pamätáš si dobre, Omega kričí, keď je niečo nepredkontované alebo zle zaúčtované..... začatočná súvaha a účty 701,431,395. Ale toto mi sedí na začiatku...dokonca až do apríla mám stále rovnaký HV.

    Súvaha, výkaz ziskov a strát - rozdiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.