Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie vkladu živnostníka do podnikania v jednoduchom účtovníctve

Dobrý deň
Chcel by som poprosiť o radu. 1.6. som si založil živnosť. Následne 2.6. som si v banke zriadil účet na podnikanie. V ten istý deň som si poslal na nový účet 1000. Nasledujúci deň som mal peniaze pripísané na novom účte. A teraz otázka. Ako toto všetko zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve? Používam Alfu. Výpis z BU mi príde až o mesiac. Cez ID mi to nejak nejde. Ako to teda urobiť správne? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš zaúčtovať ako vklad podnikatela priamo na bankovom účte (PNZD v členení vklad podnikatela).

    Alebo vklad podnikatela vložíš do pokladne a odtial peniaze vyberieš a vložíš ich na bankový účet. Vtedy vklad do pokladne účtuješ rovnako ako v prvom prípade, výber z pokladne účtuješ potom cez priebežné položky, rovnako aj pripísanie hotovosti na bankový účet.

    Ak si peniaze na podn.účet vkladal prevodom zo súkr.účtu, platí prvý príklad účtovania.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ty stále účtuješ na základe nejakého účtovného dokladu, napr. faktúra, pokl. doklad, výpis z banky. Takže ak ti príde výpis až o mesiac, tak potom zaúčtuješ všetky pohyby v banke. Vklad zaúčtuješ ako Osobný vklad podnikateľa. Neúčtuješ to cez ID, ale priamo v banke.
    matthew277 Ďakujem za odpovede. Takže ak tomu dobre rozumiem všetko to zaúčtujem do peňažného denníka až keď mi príde výpis z BU?
    mondes áno

    Zaúčtovanie vkladu živnostníka do podnikania v jednoduchom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.