Zavrieť

Porady

Vie mi niekto poradiť ohľadom zdanenia príjmu z krajiny EÚ, konkrétne z Dánska?

Môj otec odišiel minulý rok zo Slovenska za prácou do Dánska pre istého súkromníka. Tento súkromník mu, tak ako je dobrým zvykom, ani nedal riadnu pracovnú zmluvu, tak sa otec zobral a odišiel. Avšak súkromník mal jeho osobné údaje, riadne ho prihlásil do dánskeho systému, akože tam pracoval tri mesiace. Po roku prišli domov papiere o zaplatení dane z príjmu - vraj mu vyplatili cca 40 tis. dánskych korún, preto musí zaplatiť 12 tis. dánskych korún daň.
Existuje nejaká možnosť ako to vyriešiť, ako sa odvolať, aby sa to nemuselo platiť? Pretože zaplatiť daň z peňazí, ktoré nikdy nedostal, nezarobil nám príde úplne na hlavu. Prosím poraďte, ak máte skúsenosť, lebo nevieme ako to vyriešiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V prvom rade ist za tym sukromnikom a ziadat od neho tych 40000 DKK, ktore podla danskeho danoveho systemu dostal.
    Predpokladam, ze nezaplati, potom podat trestne oznamenie na toho sukromnika.
    Za danove podvody v ramci EU?
    Najlepsie obratit sa na pravnika.

    Vie mi niekto poradiť ohľadom zdanenia príjmu z krajiny EÚ, konkrétne z Dánska?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.