Zavrieť

Porady

živnostník-nelegálna práca

Prácu nám vykonal živnostník, ktorý sa zaregistroval v ČR má české IČO, DIČ. Trvalý pobyt nemá v ČR, ale na Slovensku. Máme ho nahlásiť na inšpektorát práce kvôli nelegálnej práci?
7 komentárov     zbaliť
kn-alka nechápem, čo je na tom nelegálne. Snáď Česká republika vie, komu dáva IČO a DIČ
willma k tomuto spela naša strana a vláda - budeme bonzovať jeden na druhého a nebudeme mať čas zamýšľať sa nad pánskymi huncútstvami
buchač Prácu nám vykonal živnostník,...Máme ho nahlásiť na inšpektorát práce kvôli nelegálnej práci?
======================
Je to hajzel - živnostník...veľa si teda dovolil.
Pýtajte peniaze naspäť...budete mať vykonanú zákazku zadarmiko !

Ak je ale živnostník hajzel, ako by sa dala nazvať firma - majiteľ, ktorý zadal zákazku a teraz uvažuje o teplom bonze ?
...nič slušné mi na jazyk slina nedoniesla.
kopretinka ako viete,kde má trvalý pobyt?a prečo ste si nenajali slovenského živnostníka?
jana On mal živnosť na Slovensku, ale tú pozastavil. Vidí sa nám to špekulatívne, pretože jeho adresa v ČR je vlastne adresa živnostenského úradu. Podľa §3 odsek 2 ZCHS je nutné skúmať, či ide o zamestnávateľa, ktorý naozaj "funguje" v inom členskom štáte alebo ide o tzv schránkovú firmu, ktorej cieľom je obísť povinnosti, ktoré by daný zamestnávateľ mal, keby mal sídlo v SR. Pritom je podstatné či zamestnávateľ reálne podniká v inom členskom štáte, či ma obrat v danom členskom štáte. Ale neviem,
kam ma pošle živnostník, keď budem od neho žiadať informáciu v akej výške má obrať v Čechách.
kopretinka čo furt riešiš zamestnávateľa?vykonal vám predsa prácu on sám.
schránková firma??
buchač jana (Dnes 08:52) Ale neviem,
kam ma pošle živnostník, keď budem od neho žiadať informáciu v akej výške má obrať v Čechách.
======================
ALE vieš, kde by Ťa asi on poslal, keby sa dozvedel, že čo a ako vystrájaš...???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    živnostník-nelegálna práca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.