Zavrieť

Porady

môže riaditeľ školy zmeniť mzdový dekrét - na polovičný úväzok, bez zmeny pracovnej zmluvy?

Nový riaditeľ mi oznámil, že má pre mňa iba 12 hodín, lebo chce, aby daný predmet učilo 5 ľudí. Hodín pre daný predmet je 30, takže by mi plný úväzok vyšiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Najprv musí zmeniť pracovný úväzok v pracovnej zmluve, až keď ho podpíšeš Ty, potom môže meniť aj dekrét.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak sa nemylim, je to viac ako polovica hodin, na ktore mas asi kvalifikaciu. Tym padom budes kvalifikovana a uvazok ti doplni inym predmetom.
    Mzdovy dekret ti menit bez zmeny uvazku v pracovnej zmluve (s ktorou musis suhlasit) nemoze.
    samotárka vdaka za odpoved, problém je, že mi úväzok nechce doplniť predmetmi na ktoré nemám kvalifikáciu. Môžem sa s týmto problémom na niekoho obrátiť? Počet žiakov na škole sa nezmenšil, práve naopak, ešte nejakí žiaci pribudli.
    ivka70 Pytat sa riaditela, ako to mieni riesit, lebo tvboja pracovna zmluva je stale platna a je naplny uvazok. Musel by ti platit aj hodiny, ktore neoducis, keby ste sa nedohodli na znizeni uvazku.

    tRO je offline (nepripojený) tRO

    tRO
    Zmeniť počet hodín, t.j. zvýšiť či znížiť výšku úvazku je v prvom rade vecou dvojstrannej dohody. Ak nesúhlasíš so znížením úvazku, nemôže ti znížiť uvazok, výšku ktorého ti potvrdzuje aj pracovná zmluva. Ale viem, že v učiteľskej praxi je to vždy o dohode, že sa každý školský rok menia učiteľom uvazky podľa počtu detí, tak je bežné, že keď sa stanovujú uvazky, býva rozhovor s učiteľmi o týchto zmenách a ony zvyčajne súhlasia, a tak sa vlastne "ujde" každému primeraný počet hodín. A následne sa vyhotovuje dodatok k PZ o zmene uvazku a vyhotovuje sa aj nový platový dekrét. Jedno bez druhého nemôže byt.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... myslím, že je k tomu aj rozsudok ESD a smernica EÚ ...pracovná zmluva nemôže byť menená jednostranným úkonom, musí ísť o dohodu oboch strán .. jednoznačne tak, ako hovorí ivka70 ...

    .. prvý link dávam do pozornosti .. pracovný poriadok v školstve ... https://www.google.sk/#q=pracovn%C3%...ernica+e%C3%BA
    Naposledy upravil promont maja : 22.06.16 at 06:34
    ivka70 21.06.16 11:23 priradil do Porady

    môže riaditeľ školy zmeniť mzdový dekrét - na polovičný úväzok, bez zmeny pracovnej zmluvy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.