Zavrieť

Porady

ako sa vyrata vdovsky dochodok

dobry den,som cerstva vdova ....s manzelom sme obaja boli na plnom invalidnom a ja by som prosim chcela vediet ako sa to rata...podla internetu manzel mal vyssi dochodok,cize ten ostava a z mojho polovica?velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 75
    Suma vdovského dôchodku a vdoveckého dôchodku

    (1) Suma vdovského dôchodku je 60 % starobného dôchodku alebo invalidného dôchodku, na ktorý mal alebo by mal nárok zomretý manžel ku dňu smrti. Ak sú splnené podmienky nároku na dva dôchodky, vdovský dôchodok sa určí z vyššieho dôchodku.
    Miluska23 viete,len na soc.poistovni pisu,ze ked su oba na plnom invalidnom neberu 60%,ale dochodk vyssi daju cely a mensi polovicu...toto ja stiahnute to soc.poistovne..
    Vdova, ktorej sa priznáva vdovský dôchodok, už poberá starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok

    v plnej sume sa vypláca iba vyšší dôchodok,
    nižší sa vypláca v sume jednej polovice,
    len mna by zaujimalo,ci ma stym niektora zienka skusenosti a ci je to pravda
    viete,uz som z toho v koncoch
    a velmi pekne Vam dakujem za odpoved
    veronikasad To nič nemení na spôsobe výpočtu vdovského dôchodku. Vypočítajú ti ho podľa vzorca ktorý som v citovanom zákone priložila.
    A následne platí, že jeden dôchodok bude plný a z duhého ti priznajú polovicu.

    ako sa vyrata vdovsky dochodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.