Zavrieť

Porady

Kupa auta aj na sukromne ucely a DPH

Poprosim, ako postupovat pri uplatnovani vydavkov na automobil kupeneho na podnikanie aj na sukromne ucely. Som platca DPH.
Je mi jasne, ze vsetky vydavky (obstaravacia cena auta bez dph, PH, odpisy, opravy) budem kratit v pomere 80:20. Nie je mi jasne DPH, taktiez musm kratit DPH pri kupe auta na 80:20?
Naposledy upravil Dav : 19.07.16 at 12:55
3 komentárov     zbaliť
Nóni2 Taký istý prípad som riešila včera, kde som dala tú istú otázku na Daňový centrum-poradňu, kde mi povedali, že zákon o DPH nie je prepojený na § 19 ods.2.písm.t) zákona o dani z príjmov. Tak teraz neviem ako vlastne postupovať, keď Tweety tvrdí, že dph áno.
jakubzemko Majú pravdu. Podľa zákona o dani z príjmov sa môžete rozhodnúť kratit výdavky vo výške 80 %. Podľa zákona o dph nesmiete odpocitat dph pripadajucu na súkromnú spotrebu. Čiže ak vyuzivate auto 50 % na podnikanie dph odpocitate 50 percent a výdavky 80 percent. Toď teória a ja osobne by som sa nepriznal že používam auto na 50 percent na podnikanie. Dal by som si tých 80.
Katarína75 ved to, ako si to nakoniec uzavrela? ja som dala dph na 80:20.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kupa auta aj na sukromne ucely a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.