Zavrieť

Porady

Obrázok do profilu z tabletu,smartfónu-ako?

Neviem pridať obrázok do žiadneho profilu cez tablet ani cez smartfón. Dá sa iba písať. Cez PC nie je problém. Kde robím chybu?
4 komentárov     zbaliť
avalik Len ru na porade alebo aj na inych strankach?
Valcake Áno, len tu na porade...skúšala som aj formátovať a cez ( stromček) ikonu lenže tam pýta url.adresu a ja by som chcela tak ako cez PC ..kopírovaním...tie obrázky čo už mám stiahnuté do tabletu, smartfónu...dík za radu
Valcake ..napr. ani pri blahoželaniach...viem iba písať, ale chcela by som aj obrázok...
lujza.j Ani ja..ak urobim foto ja na mobile...neviem ho tu prilepit....ak mi decko posle obraščok...ten mi ide....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pridavam foto klikam na spinku priloha, foto nie formatovat, vyskoci Pridat subor, kliknem, z ponuky vyberam dokument a vyberiem obrazok ulozeny v mobile - ale dovoli mi to len moje fotky, nie stiahnute obrazky

    Doplnenie:
    Uz som sa cez upravu a pridat dostala znova k pridaniu suboru cez dokument, ked mi ponuka obrazky z fotaku, kliknem na ovladacie tlacitko spat na mobile (u mna dole vlavo) ... dostanem sa do ponuky inych adresarov, vyberiem pozadovany obrazok aj ho stiahnem ale nedovoli mi zavriet okno a teda sa vratit do editacie

    Ja mam zase problem, ze cez mobil viem napisat na sutak, na tablete nie - pisem, odoslem a v sutaku nic
    Naposledy upravil avalik : 17.09.16 at 15:50
    money-256312_640.jpg  
    images.jpeg  
    1/1
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik tak nakoniec to predsa dalo aj ked som v editacii nevidela prilozene obrazky
    Valcake OK...pridávam foto- kde je v PROFILE spinka? ...no chcem sa ti obrázkom poďakovať do profilu( z tabletu,smartfónu)..na PC ide kopírovaním
    Žabinka podarilo sa mi do obedov dať obrázok cez mobil.. ale ja fotím s vysokým rozlíšením, a ešte som neprišla na to, ako obrázok zmenšiť, inak ho nenačíta..
    Žabinka ale v profile spinka nie je, tam sa to takto asi nedá..
    Valcake IBA do PROFILU nejde...no veeeeď
    lujza.j Zabka ja rovnako....
    Valcake Tzn...ak chceme blahoželať obrázkom, treba otvoriť NB..naštartovať- urobiť to, vypneme, zabudli sme na niečo ...opakovať....hm...nie je to na hlavu?...alebo chcem veľa??
    misoft Do profilu sa nedá pridávať svoje foto, zo zariadenia, na ktorom sa píše, len z URL adresy. Ani na mobile, tablete, PC. Ak chcete také niečo pridať, musíte tento obrázok ULOŽIŤ na serveri porady, do svojho albumu a potom použiť URL adresu tohto uloženia, v albume si fotku nájdete a tam sú uvedené adresy pre vkladanie do príspevkov.
    Valcake Díky..práve o tom som písala na začiatku-svoje foto = žiadne foto..URLadresa, ale na PC sa dá kopírovaním ... nemyslím iba na svoj obrázok z albumu. To platí iba pre tablet
    buchač Žabinka (Dnes 17:13) podarilo sa mi do obedov dať obrázok cez mobil.. ale ja fotím s vysokým rozlíšením, a ešte som neprišla na to, ako obrázok zmenšiť, inak ho nenačíta..
    ============================
    Hm...neviem, aký máš mobil, ale v Chujaveji to ide podľa :
    1. Otvoríš obrázok
    2. Klikneš na neho - vybehnú malinkaté ikonky
    3. Klikneš na "Upraviť" - vybehnú ďalšie ikonky
    4. Klikneš na "Orezať" - vyjdú rôzne pomery strán
    5. Klikneš na svoju voľbu
    6. Alebo druhá varianta
    a. Klikneš na "Orezať" - zjaví sa tiež taká mriežka
    b. Potiahnutím strany alebo rohového bodu si upravíš fotku na daný rozmer

    7. Po ukončení klikneš na "Fajku" ktorá je v pravom hornom rohu.
    8. Skontroluješ fotku a keď nie si spokojná, postup opakuješ.

    Doporučujem toto vyskúšať na nejakej fotke, ktorú spravíš len tak...
    Žabinka voľbu orezať viem použiť, ale tam nepíše pixle, takže len od oka.. teda u môjho sony xperia z3.. len myslela som niečo také ako automatická zmena veľkosti ako keď pridávam obrázok do mms alebo emailu.. možno je taká voľba v mobile, ale zatiaľ som ju nenašla..
    misoft Valcake - v podstate... máš pravdu čiastočne - Copy, lenže sa to tiež ukladá na serverc Porady a je to v tvojom albume pre nezaradeného foto. Vtip je v tomto, že foto MUSÍ byť fyzicky prítomné na serveri, aby to vedelo, odkiaľ vložiť - z počítača, tabletu, mobilu ako zdroja to ťahať nevie.
    avalik buchac zmensit velkost suboru, nie orezat

    zabinka, stiahni si nejaky fotoeditor, po otvoreni obrazka v nom, ho daj exportovat, tam urcis kvalitu fotky = velkost suboru alebo v niektorych ponukne aj zmenu typu suboru
    Valcake Áno presne ako píšeš...misoft..bolšaja technika.hi,hi
      zbaliť
    Kabaka123 17.09.16 15:37 odstránil(a) z Porady

    Obrázok do profilu z tabletu,smartfónu-ako?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.