Zavrieť

Porady

zásoby na sklade - účtovanie spôsob B

Ahojte,
obstaranie zásob účtujem spôsobom B.
Na začiatku roka som spravila preúčtovanie začiatočných stavov zásob na sklade v hodnote 1500,00 EUR 504/132
na konci roka zistím, že mám ešte nejaké zásoby nepredané v hodnote 1300,00 EUR. Zaúčtujem - 504/132. Som povinná rozlišovať, či ide o zásoby, ktoré boli obstarané v roku 2015 a ktoré boli obstarané v roku 2016, alebo je to jedno dôležitý je len koncoročný inventúrny súpis tovaru - toto mi zostalo na sklade je jedno z akého obdobia.

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katka41 áno, ale ide teraz o to, že na konci roka mám preúčtovať začiatočný stav tovaru 504/132, ale ja viem, že mám na sklade zásoby, ktoré som obstarala v roku 2015. Nezaujíma ma to? Preúčtujem celý stav z minulého roka na 504/132 a potom stav zásob k 31.12 na 132/504 alebo preúčtujem len stav zásob z 31.12 minulého roka - zásoby obstarané v roku 2015 na 504/132 a stav invnetúry k 31.12.2016 bude zahŕňať len zásoby obstarané v roku 2016 a v roku 2016 nepredané?
    Žabinka k 31.12 preúčtuješ zásoby v celého skladu 132/504.. tým odúčtuješ z úctu 504 zásoby ktoré ostali na sklade a nejdú do nákladov v príslušnom roku a do nákladov idú len zásoby predané v príslušnom roku.. na dátume nadobudnutia zásob nezáleží, veď ich máš na sklade aj napr. z r. 2014, aj z r.2015, ak sa nepredali..
    Katka41 OK, toto som chcela vedieť, či záleží alebo nezáleží na dátume nadobudnutia. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
      zbaliť

    zásoby na sklade - účtovanie spôsob B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.