Zavrieť

Porady

Kto rieši DPH v prípade dolu popísanom?

Zas mi prišli faktúry z EU s prenosom daňovej povinnosti a podľa mňa nesprávne.
SK firma s IC DPH SK objedná u českej firmy s IC DPH CZ službu – premeranie elektriky po výmene elektroinštalácie a svietidiel na nehnuteľnosti v ČR. Kto platí DPH?
Podľa mňa je miesto dodania ČR, tak nemôže byť prenos daňovej povinnosti na slovenskú firmu. Alebo to zle čítam?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .. hmm .. premeranie ... samotná služba nemusí byť v tomto prípade spojená s nehnuteľnosťou akotakou = nemáš tu dostatočne priame a úzke spojenie s nehnuteľnosťou ... bod 3/strana 5 nasledovného linku: https://www.financnasprava.sk/_img/p..._01_09_dph.pdf ... v tomto prípade možno nepôjde o určenie miesta dodania v zmysle § 16/1 .. ale .. ak si chceš byť istá = opýtaj sa finančnej správy ... ak cieľom = podstatou objednávky bolo len samotné premeranie ...
    Naposledy upravil promont maja : 01.12.16 at 08:31
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    promont maja ... noo .. po preštudovaní, opätovnom, som si nie už taká istá ... nakoľko podľa vyššie priloženého materiálu, strana 5 úplne hore:

    Práce vykonané na nainštalovanej alebo namontovanej veci (tovare) sa považujú za služby vzťahujúce sa na nehnuteľnosť podľa § 16 ods. 1 zákona o DPH.

    Príklad č. 4
    Zdaniteľná osoba so sídlom v Českej republike si od zdaniteľnej osoby so sídlom v Slovenskej republike objedná technickú prehliadku už namontovaného výťahu vo svojom sídle v Českej republike. Miesto dodania tejto služby sa posúdi podľa § 16 ods. 1 zákona o DPH. Miesto dodania je v Českej republike.
    mondes Podľa mňa ide o § 16/1, nakoľko ak by nebolo tej nehnuteľnosti, tak by nebolo treba ani nikde nič premeriavať, teda by nedošlo ani k samotnej službe.
    promont maja .. totižto samo osebe premeranie je síce elektromontážna činnosť, no nie inštalácia, resp. montáž, či práca súvisiaca s pravidelnou údržbou nehnuteľnosti, kde z pohľadu zákona sú povinné určité prehliadky, revízie a pod. ..? ... a ... ide o práce poskytnuté až po odovzdaní diela akotakého, a tým dielom myslím stavbu ... no svoju logiku to má .. opdorúčam IveteH obrátiť sa na finančnú správu s dopytom .. a poprosím odpoveď tu pricapiť .. vďaka ..
      zbaliť

    Kto rieši DPH v prípade dolu popísanom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.