Zavrieť

Porady

zákazníkovi sme v októbri vystavili faktúru na súkr. osobu bez IC bez DIC

V novembri konkrétne 24.11. keď sme mali poslané kontrolné výkazy DPH a zaplatenú DPH chcel prerobiť faktúru na firmu s ICO a DIC.Sme povinní mu túto faktúru prerobiť a následne posielať opravné alebo dodatočné výkazy ?
kopretinka na kieho andela dupľuješ otázku?
ninka24 A ešte otázka išlo o tovar, alebo o službu? Kedy ste mu odovzdali vystavenú fa na fyz. osobu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ninka24 je offline (nepripojený) ninka24

    ninka24
    Myslím, že ak došlo k nedorozumeniu - čo sa niekedy stáva ( cesta od obchoďáka až po fakturačné odd. je vcelku dlhá niekedy....) a ak je dôvod tú FA dať na firmu, prečo by ste to neurobili? Dnes ste ešte v lehote...
    Ja som posledne zažila, že firma vystavila FA, ku ktorej bol dodaný blok z pokladne - úhrada FA - hotovostná úhrada a na FA nebol uvedený vôbec žiadny odberateľ. A firma má problém túto FA opraviť už mesiac. By ma celkom zaujímalo, ako sa takáto FA dala dať kontrolného výkazu, no a nehovoriac o DPH! ....

    zákazníkovi sme v októbri vystavili faktúru na súkr. osobu bez IC bez DIC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.