Zavrieť

Porady

môžem fakturovať sám sebe

Ako SZČO platca DPH som urobil nejaké stavebné práce na jednej nehnuteľnosti. Túto nehnuteľnosť chcem od inej firmy kúpiť. Tie stavebné práce teraz nemúžem fakturovať tej firme. Môžem ich fakturovať sám sebe? Viem že na tom prerobím, ale ide mi o to či môžem fakturovať sám sebe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    nie nemôžeš fakturovať sám sebe..
    info z internetu:
    Obchodno-záväzkový vzťah nemôže uzatvárať subjekt so samým sebou. Zmluvu možno totiž charakterizovať ako dohodu účastníkov, teda ako dvojstranný právny úkon, skladajúci sa z dvoch jednostranných právnych úkonov.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branojak poruším tým obchodný zákon? ale daňový nie. či áno?
    branojak ako môžem náklady dostať von z firmy? chcel som si ich napísať na seba súkromnú osobu, Mam na SZČO náklady aj z iných firiem, nerobil som všetko sám
    kn-alka a načo chceš fakturovať sám sebe? budeš mat tú istú sumu v nákladoch aj vo výnosoch a čo dosiahneš? NIČ
    branojak upracem si vo firme. Lebo takto by som išiel hlboko do straty a to nechcem. Potrebujem to niekomu vyfakturovať a keďže nehnuteľnosť bude moja, tak jedine sebe. Komu inému?
    kn-alka ako odberateľa uvedieš - ostatné fyzické osoby, nemusíš uvádzať konkrétne meno
    branojak to sa dá? napísať ostatné osoby?
    kn-alka áno, mi to praktizujeme roky a prešlo to aj kontrolou, vždy uvádzame: Odberatelia - fyzické osoby
    branojak a keby som to urobil cez nejakú s.r.o.? Tam už by nemal byť problém?
    branojak keby to išlo na ostatné fyzické osoby, ako by som to vykázal v kontrolnom výkaze?
    kn-alka faktúru vypíšeš na koho len chceš, tebe sa jedná o príjem, a to je hlavné
    branojak ak uvediem Odberatelia-fyzické osoby ako ty, ako to dávaš do KV? vlastne asi do D2. Ano?
    kn-alka D2 - Údaje o dodaní tovarov a služieb, ktoré sa neevidujú elektronickou registračnou pokladnicou
    branojak Ďakujem
    Dáša_ a jak potom riešite úhrady? či fakturujete len veci, kde netreba ísť cez registračku?
    Nokerla Ako SZČO ručíš celým svojím majtekom, čiže či niečo kúpiš na firmu, alebo na seba ako sukromnú osobu je to jedno (samozrejme z daňového hľadiska nemôžeš hocičo davať do účtovníctva), stále ručíš celým svojím majetkom.
      zbaliť

    môžem fakturovať sám sebe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.