Zavrieť

Porady

Majetok na 042 a vyradenie

Ahojte, chcem sa opýtať, ako viem vyradiť majetok z obstarania, ide o majetok, ktorý je tam už roky, mám učto po predchádzajúcej učtovníčke a má tam autá, stroje, dokonca pneumatiky ešte z roku 2008,2009...ten majetok už dávno ani vo firme nie je a ani sa už nedopátram ako prišiel odišiel atd....
napadá ma len jedna možnosť 551/082, 082/042 a 551 bude pripočitatelná položka...ale konateľ o tom nechce ani počuť , keďže je to celé asi v hodnote 40tis a z toho platiť daň nechce...poradte prosím ak je nejaká iná možnosť...
ďakujem krásne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemôžeš odpisovať, majetok zaradený vlastne nemáš, len jeho obstaranie. AK sa nedá dopátrať po chybách v účtovaní, najschodnejšie je to zaúčtovať na 548/042 ako zmarené investície.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    "...ten majetok už dávno ani vo firme nie je a ani sa už nedopátram ako prišiel odišiel atd....
    napadá ma len jedna možnosť 551/082, 082/042 a 551 bude pripočitatelná položka...ale konateľ o tom nechce ani počuť , keďže je to celé asi v hodnote 40tis a z toho platiť daň nechce...
    "

    ... keď o tom nechce počuť ani platiť daň, tak nech ti dá históriu pohybu jednotlivých majetkov (však má podiel na zodpovednosti za predchádzajúce obdobia)... a následne urobiť vyčíslenie ich dopadov na daň z príjmov... a riešiť

    a) buď cez DDP

    b) zahrnúť v aktuálnom účtovnom/daňovom období, pokiaľ z titulu neúčtovania vyradenia/predaja obstaraných investícií firma vykázala vyšší hospodársky výsledok/ základ dane...

    Predaj obstaraných investícií (t.j. nakúpených, ale nezaradených) sa neúčtuje ako zmarené investície, ale 541/042...
    Tweety nepredávajú ich lebo ich ani nemajú
    karakul nepísal som že ich predávajú... ale ich možno v minulosti predali...

    Majetok na 042 a vyradenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.