Zavrieť

Porady

Platím dane z dotácie na podnikanie

Príspevok mi bol schválený 1.12.2016 ,pre fyzickú osobu a účelovo viazane prostriedky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Len z tej časti, ktorú počas roka si vyčerpal. Tá sa ti ráta aj do príjmu. Ak si však plánuješ uplatniť paušálne výdavky, tak vtedy sa celá dotácia počíta do zdaniteľného príjmu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eternity777 Sú predsa na úcte kde budú chodiť aj iné uhrady za služby teda príjmy ,to sa ako odčlení ?
    veronikasad Daňové priznanie predsa budeš robiť z podkladov zauctovanych v peňažnom denníku...
    Do zdaniteľných príjmov zahrnies len vyčerpanú časť dotácie. Jej použitie bude výdavkom ovpl.zsklad dane a dopad na daň nula.

    Ak nemáš žiadne skúsenosti do spracovaním dan.priznania, zver to niekomu, kto sa tejto problematike venuje...
    mondes Súhlasím s veronikasad. Ak nemáš skúsenosť s účtovaním, daj to niekomu, kto tú skúsenosť má. Máš aj tu plno príspevkov ohľadom účtovania dotácie.
    eternity777 Dobrý deň, včera ste mi odpovedali na otázku ohľadom zdanenia dotácie. Môžte mi to prosím objasniť....na porade som našla diskusie len staršie dátumovo. Na účet mi prišlo dotácia, prichádzajú a odchádzajú platby spojené s podnikaním aj s podnikateľským plánom. Tak ako to odčleniť?samozrejme som si nejaké peniaze vybrala z účtu do pokladne.
    veronikasad Nič nemusíš odclenovat. Príjem dotácie zauctujes ako PNZD. Na konci roka spočítaj všetky výdavky hradené z dotácie podľa podn.planu a túto sumu preuctujes cez interný doklad do POZD. Táto suma vyčerpanej dotácie sa započítava aj do limitu pre posúdenie povinnej registrácie v SP
    mondes Doplním príklad: Na účet ti prišla dotácia vo výške napr. 2500 eur. Toto zaúčtuješ ako Prijem neovplyvniteľný ZD s analytikou Dotácia z ÚP.
    Ty z tej dotácie nakúpiš potrebné veci napr. vo výške 1000 eur. Takže tých 1000 eur musíš interným dokladom preúčtovať z príjmov neovplyvnit. ZD do príjmov ovplyvnit. ZD, nakoľko vyčerpaná časť dotácie sa počíta do tvojho celkového príjmu a zároveň to zaúčtuješ aj ako výdavok za nákup zásob. Musíš si robiť evidenciu o prijatej dotácii a výdavkov spojených s dotáciou.
    NinaG Skvele ste to vysvetlili chcem sa však ešte opýtať k účtovaniu zálohových platieb na zakúpenie zásob z príspevku. vediem JÚ - Dostanem dotáciu - zaúčtujem Príjem na BÚ/ PNOZ-iné, nakúpim zásobu podľa podnikateľského plánu s úhradou vopred, prípadne úhradou kartou na internete a účtujem cez ID čerpanie dotácie -/POZD + výdavok na zásoby výdaj z BÚ/zásoby s dátumom reálnej úhrady podľa výpisu z BÚ a do knihy záväzkov urobím zápis - len daňovej faktúry? Ďakujem
      zbaliť

    Platím dane z dotácie na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.