Zavrieť

Porady

Odmena za výkon funkcie konatela - vyhlásenie na uplatnenie NČZD

Spoločník a konateľ zároveň uzavrel so svojou s.r.o. mandátnu zmluvu o výkone funkcie konateľa za odmenu 50€/mesiac. Má však v tomto prípade konateľ nárok na nezdaniteľnú časť základu dane, kedže takýto príjem sa v zmysle zákona o daní z príjmov považuje za príjem zo závislej činnosti ??
V istom článku som čítal, že citujem " Pokiaľ má spoločník podpísané vyhlásenie a uplatňuje si nezdaniteľnú časť základu dane, alebo si nezdaniteľnú časť základu dane neuplatňuje, príjem sa bude vždy zdaňovať preddavkom na daň z príjmov " - no nerozumiem úplne tomu ako to teda je. Ďakujem za Vaše skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, to znamená, že ZD nebude zdanený zrážkovou danou.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tunco Čiže v tom článku šlo asi o preklep, kedže tam je uvedené - príjem sa bude vždy zdaňovať preddavkom na daň z príjmov . Čiže postupuje sa štandardne, podpíše sa vyhlásenie a uplatňuje sa NČZD ako u každého iného. Ďakujem ti.
    Tweety nie je tam žiaden preklep, je to tam správne, pretože aj pri uplatnení NČZD môže ostať ešte ZD na zdanenie
    Tunco No takto som sa na to nepozeral, stále som v tom hľadal nejakú príčinu, že pravdepodobne u konateľov je nejaká výnimka. Niekedy si človek sám skomplikuje jednoduchú vec
      zbaliť

    Odmena za výkon funkcie konatela - vyhlásenie na uplatnenie NČZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.