Zavrieť

Porady

nárok na stravné lístky-neskorý nákup

Poprosím o poradenie:
klient kúpil stravné lístky na 11/2016 a 12/2016 1.12.2016.
Z tohoto dátumu mám predfaktúru 01.12.2016.
Zam-nec má nárok na stravné lístky za november v počte 20 ks. Zostatok lístkov z predošlého nákupu mám iba 12 ks. Ak sa stravenky dokúpili 1.12.2016, tak v mzde za 11/2016 nie je možné zaúčtovať celých 20 ks aby účet 213 neišiel do mínusu, resp. je to možné a na konci r.2016 sa mi to vyrovná? Ako toto riešite?

Alebo dá sa dať do mzdy za 11/2016 len 12 ks
do mzdy za 12/2016 lístky za 11/2016 zrážky 8 ks SL + december zrážky SL?

Ako by sa to dala spraviť prosím?
Ďakujem pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak v nov. dostal 12, za toľko aj zaplatí v mzde za 11. mes. Zbytok z nároku na 11. a nárok na 12. dostal v dec. ,vtedy aj za ne zaplatí. (zo mzdy za 12) Ak za 11. aj 12. dostal v dec., zrážka bude v dec. mzde.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem Tweety, tak dám v 12/2016 do mzdy zrážky za 11/2016 v počte 8 ks a zbytok zrážky podľa nároku za 12/2016. Tak je to správne? Robím si tabuľku kde rozpisujem nárok, tak v mesiaci 11/2016 pridám nárok 20 ks vydané iba 12 ks a tam dám skutočne zrážky? Tak je to správne? Ešte raz ďakujem za upresnenie.
    Tweety ak už 12lístkov dostal, tak prečo za ne bude zrážka až v dec? Tam bude mat teda vyššiu zrážku ako obvykle, ale dá sa aj takto.
    maped dostal 12 ks za november=zrážka v 11/2016 ale mal dostať 20 ks za november, tak tá zrážka za ďalších 8 ks lístok za november bude až decembri+decembrové lístky zrážka. Tak som to myslela či je to ok?
    Tweety áno, správne
    maped ďakujem
      zbaliť

    nárok na stravné lístky-neskorý nákup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.