Zavrieť

Porady

Predĺženie rodičovského príspevku

Ahojte potrebovala by som poradiť zamestnankyni končí rodičovská dovolenka, keďže dieťa má zdravotné problémy požiadala o predĺženie rodičovskej dovolenky do 6r. dieťaťa. Zatiaľ nemá žiadne vyjadrenie o súhlase či jej ju schvália alebo nie. Potrebujem vedieť aké povinnosti má zamestnávateľ voči ZP a SP ak jej schvália rodičovský príspevok pre nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa do 6r. a bude nadalej poberať rodičovský príspevok.Ešte som nemala taký prípad viete mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    §166
    (2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.

    bude to aj nadalej rodicovska dovolenka - ak nebude prerusena, ostava v stave "RD"

    Predĺženie rodičovského príspevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.