Zavrieť

Porady

MATERSKA: Prihlasnie na DNP v ochrannej lehote

Dobry den, potreboval by som poradit v nasledovnej veci.

Mame 2 deti a manzelke nevznikol ani raz narok na matersku. Ja som ukoncil svoje zamestnanie k 31.12.2016. Na matersku so starsou dcerou som siel od 1.1.2017 tz. v ochrannej lehote, cize materska sa mi mala vyratat z posledneho zamestnania (pracoval som tam 4 mesiace). Ostatne podmienky na narok na matersku som splnal.

Zaroven od 1.1.2017 som siel na zivnost a kazde este nemam povinnost platit odvody prihlasil som sa dobrovolne nemoc. poistenie aby som mal narok na matersku neskor aj na mladsiu dceru. V soc. poistovni mi povedali ze pocas cerpania materskej za mna poistne plati stat. Na toto DNP som sprihlasil od 1.1.2017 kedze mi v socialnej poistovni tiez povedali ze to nema ziadny vplyv na vyplatu prvej materskej ktoru som ziadal v ochrannej lehote.

No a dnes mi volali s tym ze to DNP zrusilo moju ochrannu lehotu a tuto prvu matersku mi nemozu vypocitat z predosleho zamestnania ale v podstate z minima (kedze to DNP mam iba od 1.1.2017).

Volal som s nimi dnes cely den aby mi zmenili datum zaciatku DNP z 1.1. na 2.1.2017 ale to vraj uz nemozu a ze mam proste smolu.

Pracovnici soc. poistovne mi poskytli zle informacie a teraz ja pridem o peniaze. VIete mi poradit ci sa to este da zachranit aby mi matersku vyratali z ochrannej lehoty a nie z DNP? Cakam ze mi pride rozhodnutie o uznani minimalnej materskej, chcem sa odvolat, viete mi poradit ako formulovat odvolanie?

Vopred velmi dakujem za akukolvek radu.
Andrej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Bohužiaľ .... asi nič ti neporadíme. jedine, že peniaze nie sú všetko - hlavne nech sú detičky zdravé.
    bolo sa treba pred prihlásením pozrieť do zákona (ale to ti teraz je na .... )
    Nemôžeš dodatočne zmeniť dátum prihlásenia.

    MATERSKA: Prihlasnie na DNP v ochrannej lehote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.