Zavrieť

Porady

Audiosystem mi neprehrava cedecka

Dobre rano
Neviem ci v dnesnej dobe niekto pouziva audiosystemy na pocuvanie CDciek, ja vsak ano a mam s tym mensi problem, mam starsiu audio"vezu" znacky sharp, ale uz dlhsiu dobu mi neprehrava ziadne cd nosice , najprv prestali nacitavat napalene a teraz aj original, uz pred casom som podobny problem mala jeden chalan mi to nejako opravil neviem ako a opat vsetko fachcilo ako nove, no opat mi to hapruje, kontakt na toho chlapca nenam, vedel by mi niekto poradit co by s tym mohlo asi byt ? po pripade by ma zaujimalo ci mal niekto takyto problem a ako ho riesil. dufam ze mi vzdete vediet poradit avsak je mi jasne ze takto nadialku je to zlozite a este ked ani neviem presne o aky model ide, viem len ze je to sharp a ma cca 16 rokov vopred dakjem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je potrebne vycistit opticku mechaniku na CD, ktora vlastne CDckas "cita"..
    Daju a na to kupit cistiace CD v cistiacej sade. Postupujs podla navodu, vlastne pustis toto CD a ono pocas tocenia cisti citacie zariadenie prehravaca.. Sadu kupis aj v obchodoch s PC, pouziva sa aj na cistenie DVD mechaniky v pocitacoch.
    Chobot Tie čistiace sady na CD sú o ničom, nič to nevyčistí. Veď tá optická šošovka sa nedotýka CD-čka, tak to nemá ako vyčistiť. Treba paličku s vatou a liehom.
    ivka70 Videl si to niekedy? vyzera to komicky, ale na tom CDcku su steninky, nieco ako CDckova zubna kefka vycisti to v pohode. A rozhodne mensie riziko ako vatovou tycinkou riskovat posun citacej sosovky

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Staršia audio súprava.
    A) môže byť zanesená prachom - vyčistiť;
    B) môže byť poškodené zaostrovanie - amatérsky sa opraviť nedá;
    C) klesol vyžarovací výkon laserovej diódy - niekedy sa dá nastaviť - sám, ak nevieš, nenastavíš, niekde v servisoch to vedia - v elektronike je jeden trimer, ktorm sa zvýši vyžarovací výkon lasera.

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Odporucam ti poriadne vyfukat CD mechaniku kompresorom. Mne sa takto podarilo paradne ozivit starsiu CD/DVD mechaniku. Tiez prehravala uz len kazde tretie CD, po vyfukani kompresorom, fungovala ako nova. Ak je prach problem tvojej CD mechaniky, pomoze ti to.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Kompresorom? Si tak trochu na hlavu? Vieš čo urobí tlak vzduchu na šošovku a jej zaostrovací mechanizmus? Odrovná ho a už nebude ani len zaostrovať.
    mahony1 Ved vravim, ze mojej to paradne pomohlo. Vlastna skusenost. Nijako tomu tlak vzduchu neublizil, mechanika zrazu zacala prehravat CD aj DVD ako ma. Odskusal som si to sam a vyborne to fungovalo. Kto sa toho boji, nech neskusa.
    misoft Ide aj to to, aký kompresor.... ak na 10atm - tak to nie, ale pokiaľ nejaký airbrush kompresorik - to by som aj bral.
    zelislav To som prekvapený. Ja by som sa neodhodlal to urobiť. ešte pred 15 tými rokmi mi poradili aby som to urobil tyčinkou s vatou a liehom a fungovalo to.
      zbaliť

    Audiosystem mi neprehrava cedecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.