Zavrieť

Porady

Výpočet cestovných náhrad pri zahraničnej pracovnej ceste 2016

Dobrý večer, podnikateľ vedie daňovú evidenciu a chcel by si do daňových výdavkov započítať výdavky PHM nakoľko svoju činnosť vykonáva v Nemecku. Dopravuje sa aj vlastným motorovým vozidlom, ktorý nemá v obchodnom majetku. Na papieri, ktorý mi dal rozpísal osobitne cestu z domu do mesta v DE v počte 890km. x 2 a späť - kde vykonáva činnosť, a aj cestu medzi ubytovňou a firmou v Nemecku t.j. 330km. Viem, že dialničné známky sa u neho do daň.výdavkov nemôžu zaevidovať ani nijaké opravy auta resp. výmena pneumatík. Mne vyšli celkové cestovné náhrady vo výške 540,48€. Cenu PHM z viacerých bločkov tankovaných aj na Slovensku+Nemecku som si vypočítala cez aritmetický priemer 1,11€/liter nafty. Vypočítala som správne celkové cestovné náhrady? Ako je to s cestnou daňou v roku 2016, ked ho nemá v obchodnom majetku, ale chce si uplatniť PHM do danových výdavkov, musí mať zaplatenú cestnú daň? Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil ivka70 : 03.03.17 at 08:27 Dôvod: Na papieri
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Výpočet cestovných náhrad pri zahraničnej pracovnej ceste 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.